| cary a întrebat:

acum 10minute am pus o intrebare http://www.TPU.ro/......i-ci-fete/ am primit tot felel de raspunsuri. dar eu am pus intrebarea cu un scop...eu am 20de ani...anul viitor in martie fac 21 si sunt virgina...nu mint...nici nu am de gand sa fac sex dupa casatorie...doar ca la mine nu se reduce totul numai la sex...si v-am pus intrebarea asta doar sa stiu si eu ce parere au unii despre fetele care sunt ca mine...cu toate ca nu mai sunt multe cum au zis unii...mai rar...nimeni nu ma crede...chiar de ultimul prieten m-am despartit pentru ca spunea ca il mint si ca nu vreau sa ma culc cu el...este corect?

Răspuns Câştigător
| deea_5245 a răspuns:

Hey si eu am 20 ani si sunt virgina... o recunosc cu mare placere pentru ca sunt mandra de mine... n`a fost clipa pana acum si asta e. intr-o zi tot s ev-a intampla... Important este sa-ti incepi viata sexuala cand vrei tu nu altii... baietii care spun ''aoleu la varsta asta esti virgina'' sunt prosti cu P mare sincer... eu cre dca orice baiat isi doreste o fata virgina care stie ca n`a mai umblat cu nimeni si este doar a lui. bravo noua celor care ink suntem fete mari big grin

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiecare femeie isi alege momentul in care vrea sa faca dragoste prima oara. Eu mi0am inceput viata sexuala la 24 de ani si jumatate si nu regret deloc. Sotul meu este cel de-al doilea partener al meu si nici asta nu regret.
Daca fostul tau nu a stiut sa te astepte, inseamna ca nu era relatia potrivita. Poate pentru el venise momentul si pentru tine. Si daca a existat aceasta incompatibilitate, inseamna ca e bine ca v-ati despartit.

| monyk a răspuns:

Buna! Ultimul tau prieten trebuia sa te creada si sa te intelaga daca chiar te iubea, pai crezi ca eu nu am patit la fel, bine ca eu sunt mai mica decat tine, dar oricum, si de mine zic unii ca poate nu mai sunt virgina, dar eu te cred, pentru ca esti speciala dupa parerea mea, si este de apreciat ca te-ai pastrat, mai rar, pentru ca unii baieti doar ata urmaresc, un baiat daca te iubeste are incredere in tine, te intelege, si te crede, nu se indoieste de tine, ca daca chiar ti-ai fi inceput viata sexuala nu cred ca nu ai fi facut-o cu fostul... e normal ca dupa ce iti incepi viata sexuala sa continui, dar lasa, ca va veni si acel moment, dar eu zic sa mai astepti decat sa te grabesti, ca nu coteaza varsta, de ce sa o faci daca nu ai langa tine unu care sa merite si sa te simti tu iubita si pregatita...riscuri oricum sunt multe, asa ai o viata linistita, si ce e al tau e pus deoparte, sigur exista undeva un baiat special cu care poti sa iti incepi viata sexuala, sa o faci din iubire, sa faci dragoste nu sex.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

OK! Pana una alta, pune-te la modul cel mai serios si apoi si activ, de a invata si practica Pettingul!, altfel, daca treci direct la sex, ai sa ai mari probleme in a te simti bine si a ajunge la orgasm! Si ar fi tare pacat, si e foarte greu de "rezolvat" mai tarziu!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Scuza-ma Gya, nu ai de gand sa faci sex DUPA casatorie?

| lplostonyou a răspuns:

Gya da-mi voie sa-ti spun ca tu nu esti singura in aceasta situatie, eu sunt tot in situatia asta cu singura diferenta ca am 31 de ani sunt barbat si ca sunt poate din alt judet.Crede-ma ca eu te cred.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Buna gya nu am vazut intrebarea ta

Si eu am varsta de 20 de ani si sunt virgina si nu ma deranjeaza chestia asta dimpotriva

Si ce pot spune :
E ca fetele care au aceasta varsta poate mai mult un pic ar trebui sa se mandreasca pentru ca in ziua de azi de la 13 14 ani isi incep viata sexuala

| oz a răspuns:

Daca ai principii...nu renunta la ele pentru nimic.Traieste-ti viata asa cum vrei...nu este nimeni, chiar nimeni in masura sa iti spuna tie ce e bine si ce nu.Asa ca...soseaua e libera... o poti lua pe orice directie vrei... poti chiar sa tragi un pui de somn pe mijloc.

| cretzufinish a răspuns:

In situatia ta am fost si eu pana la varsta de 21 ani...nu eram genul cu principii religioase, numai ca nu intalnisem pers potrivita.sau asa a fost sa fie. La fel, intalnisem baieti care nu credeau si ziceau ca ii mint pana cand am intalnit o persoana care a inteles, a asteptat pana am fost eu pregatita. Sunt mandra si fericita ca impartasesc dragostea si acum "primului barbat" din viata mea... dupa aproape 2 ani :X Ai incredere ca "ce-i al tau e pus deoparte"winking

| julieta a răspuns:

Asteapta atat timp cat iti doresti tu .eu mi-am inceput viata sexuala la 19 jumt.nu regret ca nu am inceput-o mai devreme.eram printre singurele fete virgine din clasa, nu ma credea nimeni pentru ca eu sunt o fire mai zapacita, nu am dat importanta acestui aspect.am avut si eu un prieten care mi-a zis ca daca il iubesc sa-i demonstrez prin a ma culca cu el.asa ca i-am dat papucii.acum am aproape 22 iar cu actualul prieten sunt impreuna de 5 ani, primul lucru pe care i l-am spus cand ne-am combinat a fost urmatr:"daca vrei sa te culci cu mine, sa stii ca sunt virgina si nu voi face acest lucru pana cand nu ma voi simti pregatita daca pentru asta s-a combinat cu mine.doar sa se culce"undeva exista cineva care te va place pentru ceea ce esti nu pentru a se culca cu tine.bafta in continuare sper ca o sa gasesti pers potrivita.nu este nici o rusine ca la varsta asta nu ti-ai inceput viata sexuala.nu st de acord cu pers care isi incep viata sexuala de la varste fragede pentru un pic de teribilism.

| julieta a răspuns:

Bv.vei gasi pers potrivita cu care iti vei incepe viata sexuala. daca ai 21 de ani nu este nici o rusine.eu am rezistat pana la 19 jumt., nu ma plang si nici nu imi este rusine ca alte fete.cateva colege imi ziceau ca nu sunt sanatoasa pentru simplu fapt ca la 18 ani eram virgina.nu esti prima nici ultima! capul sus ai cu ce te mandri.happy

| pisoias29 a răspuns:

Nu este corect...bvo! daca ai reusit sa te abtii pana acum de la pacatele trupesti ...sincer tot respectul happy

| dydy22 a răspuns:

Scuza-ma ca iti spun dar daca nu vrei sa faci sex dupa casatorie atunci cand? este un lucru bun aca aesti virgina la varsta asta dar sa nu faci nici in ziua nunti ca in povestii, o perere de a mea atunci dc mai traiesti dragostea este cel mai frumos lucru, eu ityi dau un sfat dc nu te calugaresti?

| r8driver a răspuns:

Pna nu ancerc nu cred nimic...

| PauLa.M a răspuns:

Nu nu este deloc corect, dar daca nu te crede acum intr o chestiune importanta pentru tine, nu te va crede toata viata.
urmatorului care nu te crede propune i sa mergeti impreuna la un control!
cand va vedea ca ai spus adevarul va merge cu coada intre picioare in fata ta tongue

| kllass a răspuns:

Daca ai 20 de ani si esti virgina, bravo. Dar ai totusi grija ca la un moment dat s-ar putea sa dai de un barbat pe care tu il crezi alesul si sa-i dai comoara.Intrebarea este... daca nu e el? Nu ai pierdut citiva ani din viata fara sa traiesti sentimente puternice alaturi de potentiali iubiti numai din grija excesiva pentru virginitatea ta? Exemplul l-ai dat chiar tu.Si esti absolut sigura ca nu vei fi curioasa dupa (casatorie)? Deocamdata nu sti ce inseamna sa faci dragoste dar daca iti va placea si alesul tau nu o sa fie la nivelul asteptarilor(banuiesc ca sti si citesti cam ce presupune o viata sexuala implinita) o sa incerci in alta parte.Casatoria presupune si compatibilitate sexuala.Bafta.

| Mixed a răspuns:

Nu ...nu este corect... dar eu te cred ...si cred ca esti una la o suta...happy Nu e nevoie sa te creada lumea... tu stii ca esti virgina ...si asta e tot ce conteaza... o sa gasesti un baiat potrivit.winking bafta :*:*:*

| Ruxy a răspuns:

Am ramas surprinsa sa aflu ca mai sunt fete ca si mine: virgine. Si eu am tot 20 de ani si o viata inainte...Nu ma grabesc, prefer sa astept persoana care sa ma merite, sa ma respecte, sa ma inteleaga, sa ma iubeasca. Nu vreau sa regret nimic!

| g_7133 a răspuns:

Pai ei zic asa pentru ca au vazut ca acum fetele de 12-13 ani isi incep viata sexuala. In primul rand cel care este cu tine trebuie sa te respecte pe tine ca persoana si pentru ceea ce esti nu daca te culci sau nu cu el happy. Fiecare face ce vrea si face ce simte! happy Multa bafta! kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge la manastire sa te calugaresti.asta, daca nu vrei sa faci sexdupa casatorie.trebuie sa faci fiindca asa se fac copii.eu cred ca esti exceptia care intareste regula. dar daca tot vrei sa te casatoresti sa nu-ti pierzi cinstea inainte de cununia civila si religioasa.