| ForbiddenDreams a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care vor sa ajunga virgine la casatorie?

Răspuns Câştigător
| anny3anyy a răspuns:

Daca vor avea norocul sa dea peste un baiat bun(respectiv viitor sot) vor fi de 20 de ori(poate e putin spus) mai apreciate,si e cea mai mare mandrie a barbatului,chiar daca peste tot auzi ca nu mai conteaza virginitatea,orice barbat care se respecta,cand doreste sa se casatoreasca nu cauta o "panarama"(scuze fetelor,dar asta e adevarul) cu care poate a petrecut si el,ca deh vorba aia nici nu stii pe unde te poarta viata si are ocazia sa ii spuna colegu de servici ca:"bai la c**** de nevastata i-am arso si eu si inca vreo. fara nr in liceu".si uite asa incepe cearta, reprosuri, se instaleaza neincrederea si se ajunge usor la divort.nu zic, nu toate sunt asa, dar una care isi incepe viata sexuala la 13_15 ani, pan la 20_30 cand so marita.trist.si fetele care raman virgine pan la casatorie, se respecta pe ele, tin la demnitatea lor si vor avea de castigat.niciodata barbatu nu ii va reprosa ca a fost o c**** pentru ca are dovada big grin e cea mai dureroasa vb pentru o fata care se respecta((va spun eu din proprie experienta) chiar daca s-a culcat doar cu unu asta nu se poate dovedi big grin

11 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Saluthappyparerea mea este ca aceste fete sunt foarte orgolioase,ca persoane,dar si foarte iubitoare in sinea lor,adica gandeste-te si tu ce bine s-ar simti acel barbat care se casatoreste cu o fata virgina(adica el stie ca fata aceea nu a mai facut-o cu nimeni,si ca el este primul care are acest noroc)este o mandrie sa ramai virgina pana cand te casatoresti,si in ziua de astazi putine fete ajung sa isi inceapa viata sexuala abia la casatorie,eu zic ca aceste fete trebuie respectate pentru ca au grija de ele,pentru ca se mandresc cu acest lucru,cu toate ca este foarte greu sa te tii virgina in ziua de astazi, mai ales ca multe fete incep sa faca dragoste de la 12, 13 anithinking

| Banannie a răspuns:

Si eu sunt una din fetele alea si am o parere foarte buna despre mine. Sa stii ca nu suntem o specie pe cale de disparitie adica din toate cunostintele mele ti-as putea numi lejer inca vreo 9-10 ca minetongue. Nu stiu daca toate vor ramane asa pana la casatorie dar toate avem 18 sau 19 ani, deci tot e cevahee hee

| VacutzaRoscata a răspuns (pentru Banannie):

Bravo,e un lucru impresionant

| Banannie a răspuns (pentru VacutzaRoscata):

Sar'na.

| Daiana90 a răspuns:

Am o parere foarte buna despre ele.eu sunt cel mai bun exemplu pentru ca si eu mi-am propus lucrul acesta. de ce sa am relatii intime cu un barbat inainte de casatorie? se poate intampla ca el sa ma lase dupa aceea si raman manjita.in plus,pentru un eveniment atat de mare ca o nunta,ziua casatoriei mele, trebuie sa pastrez acest lucru, sa il iau ca pe un cadou la nunta mea.va fi ceva special,de ne uitat si totusi casatoria intareste ideea de a fi impreuna pentru totdeauna (in putine cazuri,e adevarat,dar eu asa vad lucrurile). daca ai relatii intime inainte de casatorie,atunci ce beneficii va mai avea sotul? care va fi diferenta intre sot si un iubit oarecare,i-ai trata la fel, plus ca sotul si-ar pune intrebari "oare cu cati a mai fost?" nu va putea stii niciodata raspunsul la intrebarea asta si il va macina. unii baieti nu se simt bine sa simta ca fata de langa ei este folosita si de altii.e mult mai frumos sa fi curata plus ca mandria pentru viitorul sot ca el a fost primul, va fi mai marehappy.

| Shenn a răspuns (pentru Daiana90):

Bravo tie,vorbesc foarte serios, fara nici un fel de gluma, ce bine ar fi daca toate fetele ar fi ca tine...pacat ca nu este asa,chiar m-ai impresionat,si mai ales ce ai spus spre sfarsit despre cum se va simti el, total adevarat, bravo. happy

| Daiana90 a răspuns (pentru Shenn):

Multumesc,ma bucur ca apreciezi lucrurile asteahappy

| cryna a răspuns:

Bravo lor =d> doar ca in zilele noastrelaughingcam greu

| Alexaia a răspuns:

Am o parere buna. Unele vor dar nu ajung. Uite eu am 23 de ani si sunt virgina. Nu pentru ca vreau sa ajung la casatorie virgina si pentru ca nu am gasit un baiat ok cu care sa o fac.

| cosmingolf a răspuns:

Pot ajunge dar foarte greu eu stiu daca rezista pana la 14 ani

| Barbie96 a răspuns:

Eu sunt una dintre ele. Parerea mea este ca daca aceea fata este virgina la casatorie, asta ii arata cam toata viata, daca a fost cuminte sau acel baiat a luat ultima panarama. Virginitatea arata sinceritatea unei fete. In ziua de azi, cam greu se mai gasesc asemenea fete, dar sper sa mai existe inca happy