| Diana679 a întrebat:

Bună, acum 2 luni am cunoscut un băiat, și am început sa vorbim mai mereu și a început să-mi placă de el, dar el nu era pregătit pentru o realtie ca se despărțise recent de prietena lui, ca l a înșelat, el nu e genul sa se arunce asa într-o relație și mi-a zis ca trebuie sa ma cunoască mai întâi și după dacă e sa fie cv, o sa fie. Când a vrut sa ne vedem l am refuzat, și i am dat friendzone, și după a început sa ma ignore și nu am mai vb deloc. După câteva zile mi-a dat msj pe snap, ca făceam zile și a zis ca îi este dor sa vorbim. Și mi-a mai zis ca vrea sa ne vedem fata n fata ca avem de vorbit, și ca ar vrea sa fie ceva între noi, ca eu nu am renunțat la el și a zis ca asta e ceva de apreciat. Acum zilele astea ma tot alinta, ca de ex "puiule, suflețel" etc. Luni a plecat în Anglia la tatăl lui, și acolo are net doar când sta acasă, dar cum am văcut eu era plecat mereu. Ziua nu prea vorbim deloc, iar seara doar vreo 2-3 mesaje. Ma gândesc ca vacanta asta alături de tatăl lui la făcut sa uite de mine. Nu știu cum sa ma exprim, dar îmi este teamă că deja m-a uitat, sau a găsit alta fata, idk. Ce sa fac? Dau funda

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti Plati sa vorbeasca cu tine mai des.
Fundã?

| Romanul86 a răspuns:

Dă-i tu mesaje să vezi ce face dacă-l vrei.

| 90210 a răspuns:

L-ai refuzat...a recut peste. Simplu. Poti sa-ti iei gandul.

| antonimilk a răspuns:

Îl înțeleg, are sentimentele și inima reci acum după ce ai trecut prin despărțire.
Pai cum? Îți place de el și tot tu refuzi? Ce motive?
Stai liniștită, da, e posibil sa te fi uitat dar tot la fel sa aiba pe altecineva și oricum poate el muncește acolo, nu-i ușor, pune te in pielea lui.
Cand intervine o schimbare totodată și inima, și sentimentele se schimba... Este și mai simplu fiindcă trece timpul. Din greșeală, ocupație, stres sau chiar și indiferenta se distrug multe.
Continuati sa vorbiți daca ți la el, știi că dragostea daca există rezistă, depinde de voi.