| starall a întrebat:

Acum 3 ani m-am indragosti de un baiat cu 5 ani mai matre decat mine si el nu si-a dat seama,am facut rost de nr lui in acea perioada si vorbeam la telefon si incepusem sa il iubesc si sai ii spun asta dar el nu spunea nimic cand ma intalneam cu el nu ma baga deloc in seama,apoi dupa un timp nu am mai vorbit cu el deloc, dar insa il vedeam deseori si ma facea sa ma gandesc la el, Sambata l-am vazut si ma uitam numai la el si am inceput iarasi sa tin la el.Va rog dati-mi niste sfaturi ca sa il pot uita.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pe baiat nu il interesezi lasa-l in pace

| SkyPilot a răspuns:

Il eviti, nu te mai gandesti la el, nu vorbesti cu el.
Iti tii mintea ocupata si lasi timpul sa le rezolve pe toate. Te ocupi de scoala, de pasiunile tale, iesi cu prietenele sau cu rudele, citesti, vezi filme, asculti muzica, mergi in excursii, mergi la spectacole, muzee, alte manifestari.

| Rainmaker a răspuns:

Buna starall!
Cred ca este pacat sa te risipesti inutil alergand dupa himere. Daca el nu "schiteaza" nimic, reorienteaza-te.In primul rand considera ca nu te merita.In al doilea rand, sa stii ca nu-ti da nimeni un trofeu ca ai reusit sa cuceresti un individ. Poti numai sa-ti satisfaci orgoliul propriu.Dedica-te unor scopuri mai utile si acorda mai multa atentie baietilor care te admira.

| Kitsune92 a răspuns:

E clar ca el nu te place daca te evita asa,daca era sa te placa,ti-ar fi dat un semn. Incearca sa-ti ocupi timpul cu altceva,a venit vara si sunt atatea lucruri frumoase pe care le poti face (sport, excursii, strand, prieteni, etc). Sau cauta-ti pe altcineva si asa il vei uita in cel mai scurt timp.