| gestfacoff a întrebat:

acum 3 zile am facut sex cu prietenul meu si ieri a inceput sa ma doara burta foarte tare si, nu este o durere normala de burta si nimic din ce am mai simțit. Practic este imposibil sa fiu insarcinata sau ceva de genul pentru ca ne-am protejat si totul a fost ok. Ma gândesc insa daca nu este vorba despre o sarcina (doamne ajutalaughing ) sa fie vorba despre altceva, precum gastrita dar nu am arsuri in schimb am uneori o tenta de greata si balonare. HELP?!

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate trebuie sa iti vina ciclu, uneori apar simptomele cu o saptamana inainte

| Adry05 a răspuns:

Du-te la doctor ca să poţi sta mai liniştită. happy

| Kennedy95 a răspuns:

Apendicita...probabil

| DakotaRoyse a răspuns:

Mai exact, unde te doare? Că atunci când spunem burtă, putem să ne referim la stomac, la intestine, la ovare sau uter, în cazul fetelor. Gastrita e mai mult la stomac, sarcina nu prea ar trebui să doară după 3 zile. La sarcină poţi simţi o scurtă durere în clipa în care ovulul fecundat se "lipeşte" de peretele uterului, dar din câte ştiu asta se întâmplă cu câteva zile mai târziu, nu doar 3.
Ar putea să fie de la mâncare, poate ai mâncat ceva ce nu ţi-a căzut bine. Nu uita de stres, în caz că eşti îngrijorată de la o posibilă sarcină. Mănâncă altceva mâine şi odihneşte-te bine, şi dacă nu îţi trece în câteva zile, recomand o vizită la medic.

| relian a răspuns:

Ok mai incearca sa faci sex si vezi daca la fel te doare.Descrierea ta nu este clara asa ca poate sa fie ori ca iti vine menstruatia, ori ca esti in perioada de mijloc si la unele femei asa se intimpla, ori daca te doare doar cind ai contact sexual atunci te dor arganele genitale si acolo este problema. Observa cind se intimpla exact si daca e doar cind faci sex naspa, ai o boala dar am uitat cum se numeste.Am mai intilnit femei asa cu astfel de dureri.Ca sa nu te mai doara trebuie sa fii foarte excitata si barbatul cu care faci ce faci sa te atraga foarte mult astfel incit sa fii relaxata complet. Daca aflu numele bolii revin si iti zic.Am citit intimplator chestia asta si am avut pe cineva care la fel avea problema asta.Dar sper la tine sa fie altceva. Iara de ramas chiar de ramii nu te doare nimic dupa 3 zile si nici simptome nu ai dupa doar 3 zile. Poate e altceva si sa nimerit sa apara chiar cind te simteai si tu mai bine.

| relian a răspuns:

Sau poate iubitul tau o are prea mare si de asta te durea dupa.Asa ca mai ajusteazai scula daca asta e problema.

| h3r a răspuns:

Dacă a fost pentru prima dată este normal să ai încă dureri.
O să-ţi treacă, până atunci încearcă să stai liniştită în pat.

| Brâncuşi a răspuns:

Păi nu e nimic grav totul este în regulă, ai grijă de tine.

| lavida a răspuns:

Daca spui ca te-ai protejat atunci e bine pentru ca nu sunt sanse sa ramai insarcinata, dar ar fi bine sa mergi la medic pentru a afla ce e cu durerea...
sanatate

| Deeiutsa a răspuns:

Poate este din cauza menstruatiei:*

| skipper0 a răspuns:

Teoretic n-ai cum sa fii insarcinata! ti-o dat si tie D-zeu p!@# si te-ai scapat....SARACA!

| djsupreme a răspuns:

Ce *** mea esti asa pr fa ...vezi in *** poate ai uitat prezervativul in P***a! good luck big grin

| nu1se2stie3 a răspuns:

Este normal sa simti discomfort. In momentul in care te exciti, vaginul tau sufera anumite contractii care in momentul orgasmului devin mai intense. Mai ales daca este prima data, senzatia este neobisnuita, dar nu este nimic grav. Greata si balonarea pot sa fie din cauza faptului ca in timpul actului toate functiile organismului sunt mult mai accelerate. happy