| MariaCraciun18 a întrebat:

Buna, acum cateva zile am facut sex neprotejat, tin sa mentionez faptul ca eram dupa ovulatie in perioada infertilă. Iubitul meu a ejaculat pe abdomenul meu iar lichidul s-a scurs la intrarea vaginului, imediat am sters zona si apoi m-am spalat. se poate sa fi ramas însărcinată?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cel mai probabil nu ai ramas insarcinata,dar a fost o imprudenta sa stii.
Poate ca de teama sau din cauza socului pe care l-ai avut sa-ti intarzie o zi,doua dar linisteste-te,copiii nu se fac chiar asa de usor.
In plus, pentru linistea ta, poti face si un test de sarcina, dar nu te grabi, calmeaza-te in primul rand si asteapta.
Si nu mai fa greseli!happy

| MariaCraciun18 explică (pentru greece12):

Multumesc frumos! iar daca eram in ultima zi de menstruație si s-a intamplat cam acelasi lucru? a ejaculat pe abdomenul meu si s-a scurs pe intrarea in vagin. mai aveam scurgeri, crezi ca se poate sa fi ramas însărcinată?

5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Din moment ce nu erai în perioada fertila, de ce îți faci griji? Nu rămâi atât de ușor însărcinată sperma trebuie să parcurgă o anumită distanță, de la intrarea in vagin, doar nu se prelingea o cantitate industrială in interior.
De acum, folosește o metodă contraceptivă.

| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce stii sigur ca erai in perioada nefertila, pentru ce ne mai intrebi pe noi daca ai ramas gravida?

| Sofer a răspuns:

Nu mai face neprotejat dacă nu utilizezi ceva contraceptiv.

| GenerațiaNouă2022 a răspuns:

Nu prea sunt șanse și în mod normal nu ar trebui sa fi rămas
Dar mai sunt și abateri de la regula, asa ca te sfătuiesc sa faci un test de sarcina