| pisikutza ta a întrebat:

Buna!happyacum doua saptamani am iesit in oras iar pe la 2 noaptea eu si prietena mea cea mai buna[X] am plecat la un lac din apropiere cu prietenul ei[Y] si un prieten al lui Y sa ii zicem Z.stateam toti in masina iar la un moment dat eu zi cu Z am zis sa ii lasam singuri pe X si Y si noi sa ne plimbam pe langa lac.La un moment dat ne tineam in brate pentru ca ne era frig si a inceput sa ma pupe pe obraz, pe gat pana ne-am sarutat. apoi dupa vreo jumatate de ora am intrat in masina ca deja inghetaseram destullaughing). acolo eu nu vroiam sa vada X si Y ca noi suntem apropiati si pastram distanta.la un moment dat Z a spus sa punem o jacheta care sa desparta partea din fata a masinii si partea din spate ca sa avem intimitate si am inceput sa ne sarutam sa ne tinem in brate si sa fim tot mai tandrii.
Ieri ne-am intalnit iar si nici nu ne bagam in seama dar a bagat-o in seama pe X. Y imi tot zicea ca Z vrea sa vorbeasca cu mine si batea tot felul de apropouri la adresa mea si ma impingea sa dansez cu el dar nimic...ca si cum nimic nu sar fi intamplat.
Nu mai pot plang in non stop nu stiu ce sa fac...nu inteleg de ce batea apropouri Y la adresa lu Z dar Z nu zicea abs nimic parca nici nu ma vedea.
cateva sfaturi ce sa factongue
fundita:X

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna happy!
Ok,deci ati iesit in grup si probabil Z ce a zis? Ba daca prietenul meu Y se distreaza cu prietena lui de ce sa nu ma distrez si eu cu fata asta(adica cu tine)? Ca pana la urma nu e nimic serios,fara angajamente,fara responsabilitati,doar o giuguleala de o noapte.
Nu inteleg de ce ii permiti sa te sarute pe gat,pe buze?! Esti impreuna cu el,l-ai mai cunoscut inainte,stii ceva despre el?
Evident ca el nu vrea nimic serios cu tine si nu vrea sa se complice! Din situatia descrisa,ai fost decat o distractie,ceva de genul "Daca amicul meu se distreaza,eu de ce sa stau ca prostul?"
Sunt aproape sigura ca acest Z si Y au discutat mai apoi si Z i-a zis lui Y ce s-a intamplat si cat de usor i-ai cazut tu in brate,cat de usor te-ai lasat mangaiata,imbratisata,pipaita, sarutata!
Probabil ca au ras si Z te-a considerat o usuratica.
Exact cum (bine!) a punctat si @Brigaela, nu te astepta sa te respecte ceilalti cand nici tu nu o facibatting eyelashes!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In momentul in care te saruti si devii tandra cu un barbat cu care nu ai o relatie, nu te astepta sa te mai bage in seama dupa aceea. Fiindca e doar o aventura, o noapte de distractie, nimic mai mult. O fata care se respecta nu face asta. Sarutul este un gest intim, fie il faci numai cu cel cu care ai o relatie adevarata, fie il faci la intamplare cu oricine, fara discernamant. Apropourile erau determinate de faptul ca baietii discuta intre ei despre fetele usuratice care le cad in brate la prima incercare. Daca tu nu te respecti, nu te astepta sa te respecte el, fiindca nu are motive.

| BADGIRLL a răspuns:

Buna draga ^^... deja mi-a luat-o inainte Brigaela tot ce a scris e ft adevarat! no comment