| Liziixx a întrebat:

acum este prima data cand am o relatie si nu am mai sarutat pe nimeni pe buze pana acum. iubitul meu a incercat sa ma pupe dar l-am refuzat pentru ca mi-e frica...crying(va rog ajutor spuneti-mi cum se saruta fundoiiicrying((

7 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Pur si simplu o sa iti dai pe parcurs seama cum se saruta mai bine si pentru inceput lasa0l pe el sa te sarute.

| Dem0N a răspuns:

Salut a saruta o persoana nu se face din obligatie ci din inima. Daca simti ca esti pregatita trebuie sa o faci.In acel moment nu exista un plan pentru a saruta pe candva trebuie sa te ghidezi dupa sentimente.Lasate invaluita de dragoste si urmeaza persoana cu care vrei sa te saruti.Lasi capul mai jos si te inclini un pic apoi atingi buzele persoanei iubite de ale tale si incet incet puneti limba peste a lui.
Eu nu prea am avut ocazii sa sarut persoana iubita dar cred ca altii au avut.(funda:p)

| Alexutsza a răspuns:

Frică? Eventul ruşine. Tuturor ne e aşa la începutul orcărei relaţii. Dacă ţi la el, SĂRUTĂL! Oricum, tu câţi ani ai? Şi mie pe la 10-11 (când cică aveam o relaţie, normal nu era serioasă) îmi era ruşine să mă sărut, eram un copil laughing acum doa rîmi dau seama cât de tâmpită am fost. Oricum, sărutul vine de la sie, iate după el, nu trebuia să fie perfect! nimeni şi nimic nu e perfect happy cu timpul te vei învăţa.

| XxcorixX a răspuns:

De ce sa iti fie frica? Cel mai rau lucru care se poate intampla este sa nu va placa amandurora.Stai calma, nu trebuie sa il saruti daca nu vrei.Bineinteles depinde si cati ani ai, eu cand m-am sarutat prima data(cu limba)nu mi-a placut dar capeti experienta in timp. Sper ca te-am ajutat.happy

| alexsay21 a răspuns:

Doamne cum sa iti fie frica x_x

| alexandruliviu a răspuns:

Daca o sa mai faci odata lucrul asta realizezi ca o sa se despate de tine crezand ca nu il iubesti nu?
bine... deci nu trebuie sa ai o tehnica anume cand il saruti. totul vine de la sine. lasate patrunsa in valul iubirii si lasa-l sa te sarute... prima data iti va fi rusine apoi te vei invata. sper ca ti-am fost de folos. funda te rog.

| Cattalinul a răspuns:

Te iei dupa el. Simplu. De ce ti-ar fi frica de un sarut? Nu va inteleg fratilor... Mergeti la Manastirea de Maici..nu o sa mai fie probleme acolo.