| alex777andra888 a întrebat:

Buna! Acum o săptămână am întreținut relații sexuale cu prietenul meu, țin să precizez că eram in a 5 a zi de ciclu menstrual (a durat 7) dar el nu a terminat deloc, adică am făcut foarte puțin, iar după aceea nu a mai vrut, adică nu a terminat deloc nici să fi fost pe aproape, sunt șanse să rămân? Pentru că acum o săptămână mi-a trecut ciclul și fix când s-a făcut o săpt de la întreținerea contactului sexual, la baie mi-a curs un lichid închis la culoare și a durat cam doua zile, acum nu mi-a mai curs și mi s-au întărit și sânii dar nu mă dor, ciclul nu are cum sa vina atât de repede, as putea fi însărcinată? (nu vreau comentarii răutăcioase)

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu poate fi vorba de vreo sarcina.

| Crackman a răspuns:

Deci este dovedit faptul ca se poate ramane si de la preejeculator dar totodata o femeie daca are ciclul neregulat poate sa obuleze chisr si in aproprierea terminarii ciclului.
Cel mai la indemana o sa fie un test de sarcina peste 23 de zile.
Asta inseamna ca o sa stai cu scltres ceea ce duce probabil la intarzierea ciclului si tensionarea relatiei