| denisadenisa00 a întrebat:

Am facut avort pe 4 martie am intretinut la 2 sapt relatii sexuale cu prietenu...nu si-a dat drumu in mine am luat anticonceptionale observ ca apoi am inceput sa urinez mai des nu mereu cred ca am facut vreo infectie urinara astazi observ ca pe tamponel mi-am pus unu ca sa imi tina de cald observ ca mi-a curs ceva nu e sange rosuu rosu e mai inchis la culoare ce pot avea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Esti inconstienta, daca vrei sa deschizi "ochii", apuca-te si te informeaza. Pentru un sufletel este prea tarziu, da' macar tu, poate reusesti sa faci ceva pentru tine.

| mona a răspuns:

6 saptamani nu trebuia sa faci sex, acum risti o infectie, sarcina sau ceva mai grav, du-te la o consultatie la ginecolog, nu mai sta asa

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o infecţie urinară sau una de natură ginecologică ( cu transmitere sexuală ), sau chiar una legată de avortul făcut ( n-ai dat detalii )...

Cel mai indicat este să mergi URGENT la un control ginecologic!

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Nu ți-a ajuns un avort îl vrei și pe al doilea? iar din câte știu eu nu ai voie anticoncepționale timp de 1 an de la avort!

| Fatamuntilor a răspuns:

Parintii tai stiu?

| denisadenisa00 explică (pentru Fatamuntilor):

Da,mama,ea m-a ajutat la avort

| Fatamuntilor a răspuns:

Pai ca sa inteleg...Luna astaai facut avort.Deci sex neproteat. Logic ar fi sa faci si tu o pauza. Apoi la doua saptamani ai facut din nou sex, protejat zici.Bun...inainte de lua anticonceptoonale ai intrebat medicul daca e voie?
Eu zic totusi sa mergi din nou la ginecologul tau ( daca ai unul... nu te poti juca cu chestii din astea )

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Daca e,, boier,, pretenarul te duce urgent la medic. Iar daca nu, doamna Angycut ti-a pus o intrebare.

| Keith a răspuns:

Dupa ce avortezi iti mai curge sange timp de 2 saptamani pentru ca se elimina resturile, iar menstruatia vine la 30 de zile dupa avort, iti recomand sa te protejezi, pentru ca el chiar daca nu a ejaculat in tine, ramai imediat insarcinata dupa avort, iti trebuie repaus maxim 3-4 saptamani,sa se inchida rana dupa chiuretaj si evitate contactele sexuale normal,nu te judec pentru ca ai facut avort,si nu e nimeni in masura sa te judece,tu stii ce a fost in sufletul tau, dar atata timp cat nu iti doresti copii, nu mai distruge suflete pentru ca nu sunt vinovati cu nimic copii, sfatul meu este sa te protejezi de acum inainte si stai linistita, tu elimini resturi de aia iti curge sange.Bafta!

| Jackul336 a răspuns:

Grav,insa te poti remedia; psihologic vorbind

| iulia_7948 a răspuns:

Esti praf.