| Carinas2 a întrebat:

Buna,acum vreo 3-4 zile am cunoscut un băiat. Am vorbit,vorbeam de dimineața până seara târziu. M-am atașat foarte tare de el. La un moment dat mi-a spus că mă place că sunt diferita fata de restul fetelor pe care le-a întâlnit. E mereu acolo cu sfaturi,cu vorbe frumoase, cu încurajări iar când am nevoie de ajutor e acolo să mi-l ofere. Urmând ca in ziua următoare să îmi spună ceva de genul, sunt pe drumul cel bun atâta timp cât ești tu în viața mea și multe altele de genul. Întrebarea mea e credeți că simte ceva pentru mine sau doar isi bate joc?

23 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E bun baiatul. Stie sa vrajeasca, Dovada ca te-ai atasat de el asa repede.
Vrea doar sa ti-o traga.

| Adry05 a răspuns:

După 3-4 zile crec trebuie să citim în stele să știm, serios acum

| Ofiintă a răspuns (pentru Adry05):

Poate nu este singura cu care vorbește laughing
Le aburește pe fiecare cu faimoasa replică: " Ești diferită fată de restul fetelor".
Mă intreb prin ce se diferențiază?

| Adry05 a răspuns (pentru Ofiintă):

Am vrut să fiu mai optimistă și să cred că o fi un băiat bun laughing

| Ofiintă a răspuns (pentru Adry05):

O fi, cine știe laughing

| RAY a răspuns:

Tu vrei nunta fata, copii si ai doar 19 ani, da vrea sex, daca tu nu vrei nu te baga in discuti cu sexul opus daca esti asexuala, in lipsa atractiei fizice nu am comunica cu voi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Esti diferita de restul fetelor", oh... deja o comparatie. Da, e ceva... poate mai frumos era sa nu te compare thinking Clasic.

Oricum, noi NU avem de unde sa stim la ce se gandeste el. Plus ca au trecut doar 3-4 zile, pai in 3-4 zile nici... cat poarta la pantofi nu cred ca stii. Este inceputul, nu conteaza ce zice acum (adica conteaza, dar nu in maniera in care stii ca o sa ramana sau nu cu tine mereu). Nu, nu cred ca isi bate joc.
Ce poti tu sa faci, ar fi sa vorbesti cu el in continuare, daca asta vrei, vedeti daca va intelegeti sau nu, stati mai mult timp impreuna, si daca trec lunile sau anii si vezi ca este tot acolo, inseamna ca... chiar are ganduri serioase cu tine.

Numai bine!

| Emilian65 a răspuns:

Prin modul cum se comporta cu tine, zic ca te iubeste foarte mult.

| Emma30555 a răspuns:

Ai răbdare sa îl cunoști, e prea devreme pentru atașament, iubire etc. El are vrăjeală ca orice băiat, dar tu trebuie sa fi realista și sa vezi în timp cum evoluează prietenia, nu cred ca își bare joc dar nici ca are sentimente, nici tu nu ai doar crezi asta fiindcă simți nevoia de atenție iar el ți o ofera, pentru început aveți o comunicare bună și mai departe depinde de voi, pe parcurs poți sa îți dai seama dacă e doar un tip care are doar multă vrăjeală sau nu

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Adica voi vreti nunta, copii de la 19 ani

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Eu am spus contrariul. Și mai lasă și tu prejudecățile, nu toate fetele vor nunta și copii. Eu nu am vrut niciodată dar am dat des peste băieți care vroiau nunta și copii asa ca se întâmplă și invers crede ma. Eu mi am dorit sa întâlnesc dragostea adevărată dacă nu simt ca am găsit o nu ma grăbesc cu nunta ca nu am de ce.

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

E foarte complicat cu voi, pentru sex trebuie sa avem o relație,, în schimb ea poate oricând, sa nu uit de cele 1 milion de pretenții, iar voi oferiți doar vagin atât

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Pentru sex trebuie sa existe comunicare, chimie, relația nu rămâne bătută în cuie nu te obliga nimeni dacă nu vrei, se poate și aventuri, nici tu ca băiat nu poți oferi sex fără minim de cunoaștere și relaționare. Pretenții aveți și voi, sa fie frumoasa, sa fie educata, sa fie serioasa, sa fie deșteaptă etc, nu cred ca pretenția ta la o fata este sa existe și atât

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

E vorba de sex atât

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Sexul la oameni nu este mecanic sau la nimereala, și pentru "doar sex" trebuie sa existe o chimie și o comunicare din partea ambilor. Tu ai face "doar sex" cu oricine indiferent cum e, cati ani are, sau cum arata?

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Contează aspectul fizic, da e vorba de sex vs bani.

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Sex vs bani fac doar prostituatele, și nu e vorba doar despre fizic, pun pariu ca ti au plăcut fete care pentru unii erau invizibile, eu ca femeie nu atrag toți bărbații atrag doar o parte, e valabil și invers, foarte puțini oameni sunt atrăgători pentru toți, poate doar vedetele și aici e vorba de faptul ca sunt promovate sunt populare vin cu un istoric etc. Aici băieții chiar au un avantaj fata de fete fiindcă dacă la fete se pune accent mai mult pe aspectul fizic la băieți nu e chiar asa, contează și alte calități din acest motiv fetele se machiază se coafează își fac mai multe operații estetice decât bărbații, pentru ca voi puneți accent mai mult pe fizic

| RAY a răspuns (pentru Emma30555):

Honeywell prea multe povesti, e vorba de bani și de sex de când existam ca specie

| Emma30555 a răspuns (pentru RAY):

Ai spus acum o propoziție care nu neaga și nu confirma nici ce am spus eu nici ce ai spus tu, e o propoziție și atât care e alt subiect. Discuția noastră era despre alt subiect dar ție îți place filozofia.

| tzionut a răspuns:

Sa inteleg vorbiti virtual, sau fata in fata?
Ce varsta aveti?

| Carinas2 explică (pentru tzionut):

Momentan virtual, eu 19 și el 24

| tzionut a răspuns:

In 4 zile nu cred ca simte mare lucru. Sfatul meu e sa va vedeti si fata in fata. Asa poti trage mai multe concluzii. Daca relatia continua inca cateva luni poti merge mai departe, cu conditia ca comunicarea sa nu schiopateze...
Intuitia mea zice ca in cateva saptamani nu prea veti avea ce vorbi, dar sper sa ma insel...

| Quazar a răspuns:

Tie si cator fete le spune ca sunteti diferite? Intr-adevar sunteti diferite ca si persoane, nu vreau sa fiu rautacios doar ca cedezi prea repede la vorbe frumoase, cel mai probabil ar vrea doar o aventura, si din nou cel mai probabil mai vorbeste cu inca cateva fete si care pica pica. sper sa ma insel si sa te iubeasca, dar greu in 3 4 zile ^_^