| Oaky98 a întrebat:

Hei! sunt intr-o situatie nasola... o sa incep prin a va spune ca am cunoscut o fata diferita de restul fetelor, v-am mai spus despre ea in diferite intrebari pe care nu le mai gasesc, pot sa va spun ca ea inainte a suferit un accident acum cativa ani, iar de 1 an jumate tot vorbesc cu ea sau mai bine spus vorbeam,de ce nu mai vorbim? Nici eu nu stiu. La inceput am vorbit ce am vorbit, ne--am dat intalnire, dar culmea eu nu am fost. de ce, in timpul ala mai vorbea si cu altul. intamplarea face ca la scurt timp sa se planga aici de acel baiat ca si-a batut joc de ea, am incercat sa stau atunci de vorba cu ea dar nu am putut. Am lasat-o in pace o perioada poate se linisteste, dar nimic, pna cand am inceput sa vorbim din nou, la Craciun s-a intamplat asta ai atunci era vb ca ne vedem dar nu a vrut ea cautandu-ai argumente sa nu faca posibila intalnirea dintre noi aam zis bine si ramane sa ne vedem cand "poate ea " i-am luat si cadou de craciun care tot la mine a ramas; se apropia cu pasi repezi ziua indragostitilor si nu ma asteptam sa imi zica ca vrea sa ne vedem chiar pe 14 februarie, da si tot nu ne-am vazut in ziua de 14. De vazut am vazuta cu o saptamana mai tarziu pe cand iesise de la liceu intr-o zi de marti, in acea zi, am fost la ea cu flori si ciocolata iar cand m-a vazut, nu se astepta sa ma vada, la un momentdat am vazut ca acele flori si ciocolata a facut cunostinta cu cosul de gunoi, m-am simtit prost in aceea zi dupa ce am vazut florile de la mine la tomberon, nu stiu ce fata ar proceda la fel, voi ati face la fel, sau mai rau? ea este reprezentant la oriflame si am rugat-o sa imi de-a si mie o comanda si a zis ok dar nu mai dau de ea, m-a blocat din senin asa fara sa imi suna de ce face asta? si ea ca toata lumea are probleme si eu am foat si inca sunt dispus sa o ajut sa le rezolve sau sa treaca pe ele cand i-am reamitit de comanda a zis ca nu o poate da ca nu platise comanda anterioara si ca nu are bani necesari pentru a o plati si eu i-am spus ca o ajut cu cat are nevoie, si acum am inceput sa intru in depresie ca ma enerveaza si isi bate joc de mine, am fost baiat bun si inca sunt, nu mai rezist, sint ca nu mai am pentru ce trai, am pus fericirea ei mai presus de fericirea mea ca sa ce sa fiu luat la misto.
am fost si la psiholog sa ma ajute cu sfaturi dar nimic, nu mi-a fost de ajutor
Credeti ca daca m-as sinucide aceasta fata m-ar avea pe constiint, oare ii va parea rau de ce mi facut, m-a adus in pragul diaperarii fata asta

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ți pune ferirea într-o persoană, pentru că atunci când va pleca, va pleca și fericirea ta.
Poate pentru tine ea este iubirea ta adevărată (sigur). O vezi diferită, frumoasă, și toatele greșelile pe care le face (vorbește cu alții, îți aruncă cadourile, te ignoră) tu i le accepți.
Vrei să mori? De ce să regrete?
NU TE MERITĂ!

Scrie pe o hârtie tot ce-ți place la ea, pe altă hârtie tot ce nu-ți place la ea.
Inima ta e blocată ( este foate greu să-ți scoți pe cineva din inimă ). Scoate-o din minte, prima dată, joacăte cu mintea ta, vorbește cu tine, liniștește-te. Uită-te, la oamenii din jurul tău, sigur este o fată, care te vede zi de zi dar îi este prea rușine să-ți spună ce simte.
Tu alegi dacă mâine te omori, sau încerci să te vindeci. Tu ești singurul care te poți ajuta. Te omori pentru o fată, care nu o să regrete nici 2 secunde. Nu-ți irosi șansa asta mai bine să mori pentru cineva care te iubește, să-ți dai viața pentru acea persoană, și ea la fel pentru tine.
Tu alegi.

8 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Si cu ce te-ar mai ajuta chinul ei daca tu oricum ai fi mort? Serios acum, moartea nu e niciodata o solutie, si exista oameni care si-ar da tot ce au pentru inca o zi de viata!

Tipa nu merita nimic, nici sa o suni, nici sa ii dai bani si cu atat mai putin sa te sinucizi din cauza ei! Ca vorbea cu inca unu e o chestie, dar gestul cu cadoul de la tine a spus multe despre caracterul ei. Cauta ceva mai bun, sigur vei gasi! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oana92):

Daca esti atat de cretin incat sa te gandesti la sinucidere pentru una care n-are nici o treaba cu tine atunci, by all means, treci la fapte. Fata clar nu il vrea dar el insista in continuare si probabil a disperat-o cu insistentele lui, motiv pentru care l-a blocat si momentan fuge de el. Si toate astea pentru ca el e atat de stricat la mansarda incat ii este imposibil sa inteleaga ca unele lucruri pur si simplu nu se vor intampla. In loc sa accepte asta, isi face viata lui si pe a ei un calvar.

| Oaky98 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu de ce te bagi tu, nu ti-am cerut nicio parere, daca voiam sa-ti stiu si parerea ta te-as fi scris un mesaj, dar nu am nevoie de parerile tale krakilla, asa ca te rog eub, abtinete1

| GrungyCacti a răspuns:

Nu cred ca e diferita de restul fetelor daca te trateaza asa.
Nu te merita. Meriti mai mult.

Mor cand vad cazuri din astea. Unii baieti incearca din rasputeri pentru o fata, si ea isi bate joc. Le puneti pe nesuferitele astea pe un piedestal si fetele cuminti trebuie sa rabde in singuratate.

| Denyl a răspuns:

Man, nu te place. Treci peste!

| Deian27 a răspuns:

Uite cum sta treaba si eu pun mai presus fericirea unei fete mai presus de a mea,stiu cum te simti,dar gandeste-te putin oare merita? De ce sa ii strici tu viata pentru o oarecare (imi pare rau pentru ce i s-a intamplat,dar asta nu e o scuza de a te purta urat fata de altii care le pasa si sunt langa tine ) vrei sa ii para rau? daca te sinucizi ce faci? te-ai dus pe anumite locuri,din nou de ce sa ii faci pe o multime de persoane sa le para rau sa le para rau de tine pentru ce? Uite cum este treaba,eu nu stie ce vrea,dar tu poti sa fii batman si sa incerci si sa esuezi lamentabil in incercarea de a o intelege, sau poti sa nu o bagi in seama, ea sa obisnuit ca tu sa fi bun cu ea si pe ea sa o doara undeva deci incearca sa nu o bagi in seama multe persoane urasc faptul asta, dar sti ce va fi mai fain? atunci cand o sa vina la tine dupa ajutor si poti sa ii spui pe fata ce fel de persoana ii si ce a pierdut si apoi sa o lasi. Auzi daca mai vrei sa vorbim despre asta sau ai nevoie de ajutor, lasa-mi mesaj in privat si dupa vedem noi cum o dam de capat. Ba bye

| EmyYo a răspuns:

Nu! Fata se joaca cu tine! Stiu cum e, si eu am avut o perioada in care chiar am vrut sa ma sinucid! O fata este acolo pentru. tine!
Ps:un copil s-a aruncat in fata unui tranvai din aceeasi cauza si fetei nici nu i-a pasat! Gaseste o alta persoana!

| YTK a răspuns:

Nu merita sa faci asa ceva pentru nimeni! Viata ta e cel mai important lucru si nu merita sa il irosesti pentru o fata care acum nici nu te baga in seama desi ai facut atatea pentru ea...Sunt multe ca ea dar trebuie sa cauti o persoana potrivita! Distreaza-te si traieste viata intr-un mod placut si nu te gandi niciodata sa te sinucizi pentru cineva care nu merita! Sper ca ti-am fost de ajutor