| Mariactin2012 a întrebat:

Buna happy Acum vreo saptamana m-am cuplat cu un tip mai mare cu vreo 4 ani decat mine. Noi am mai fost impreuna acum ceva timp, pentru scurta durata, iar dupa despartire am ramas amici si acum ne-am decis sa ne mai dam o sansa, sa vedem daca merge sau nu intre noi. Ideea e ca lucrurile sunt acum putin ciudate: el sustine ca sentimentele lui nu mai sunt la fel de intense ca si prima data, ca ar vrea sa simta mai mult decat ca pentru o amica, dar ca nu poate sica inca nu a uitat suferinta din trecut! Recunosc ca nici eu nu sunt indragostita de el, dar totusi incerc sa-l fac sa uite trecutul si sa fie happy cu mine! Auzind marturisirea lui, i-am propus sa punem punct, ca dragoste cu sila nu merge! Dar m-a refuzat, a zis ca nu terminam relatia, ca ramanem impreuna si incercam sa construim ceva frumos! Dar totusi, eu sunt motorul relatiei, eu il sun, eu ma bag prima in seama cu el, eu propun iesirile, el doar se ia dupa mine; intrebandu-l de ce nu preia si el initiativa, mi-a raspuns ca nu simte nevoia! Eu nu stiu ce sa cred sau ce sa fac.bun, inteleg, nu simte nevoia si nu ma iubeste, atunci de ce nu vrea sa ne despartim? Momentan am ales sa nu ma mai implic atat, daca suna bine, daca nu asta e...

10 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Eu cred ca l-ai ranit foarte mult in trecut, si el nu poate uita asta, cerede ca daca veti fi din nou impreuna il vei rani ca data trecuta.Acuma daca totusi ai ceva sentimenta fata de el mai mult decit un amic, ar trebuie sa fiti impreuna de ce nu? iar daca nu simti nimic mai bine lasa-l in pace, si fiecare cu ale lui.De cind sa faci pe cineva sa sufere si apoi sa te urasca mai bine sa ramineti cu ziua buna.

| Aleqa a răspuns:

Probabil ca, crede ca te-ar rani daca v-ati desparti, lasa-l o perioada sa-si revina si el, inca e cutremurat de la suferinta din trecut, nu se poate uita asa repede.
Si bine faci ca numai esti tu prima la orice, mai lasa-l si pe el sa se straduiasca cu relatia, ca pana la urma si el face parte din ea!
Ai grija de tine, o sa vezi ca totul va fi bine daca il lasi sa-si revina, si tie sa-ti revina sentimentele pentru el. Nu e o problema ca e mai mare ca tine cu 4 ani, dragostea nu are varsta.

| Iubirikiii a răspuns:

Foarte bine ai facut. Tu esti fata el baiatul daca nu suna primul nu vorbiti laughing Glumesc. Deci incearca sa vorbesti cu el si spune-i daca tot nu simte nevoia sa se bage in seama cu tine de ce vrea sa mai fiti impreuna. Spune`i ca o asa relatie nu merge, ca nu esti obisnuita sa faci tu mereu primul pas... si daca nu mai poti asa si nici nu tii la el spune`i sa va despartiti si gata. Nu poate sa te tina cu forta langa el nu? Chiar daca v-ati mai dat o sansa din cate vad nu merge deci..ar cam fi timpul sa o terminati. Poate el sta cu tine doar de ochi lumii si poate are pe alta la care tine sicu care vorbeste Intreaba`l si asta poate totusi Sper ca te-am ajutat!

| Nordic a răspuns:

Relația nu va merge. Vă consumați pe tema asta. Dacă el nu știe ce vrea încă atunci ghinionul lui. A zis că nu simte nevoia. Asta este egal cu "nu e mare lucru dacă nu sunt cu tine, că nu simt nevoia" Deci nu ține la tine cum ar fi trebuit. Nu vrea să se despartă pentru că probabil nu vrea să te rănească sau nu vrea să aibă senzația că e singur. Caute pe cineva care te face să te simți iubită și că ești într-o relație.

| Hieer a răspuns:

Asa sa faci..Nu-l mai suna ''doar'' tu. Atunci cand el o sa vada ca nu il mai bagi in seama, ca nu il m-ai suni. O sa faca el asta

Sper ca te-am ajutat!

| DiazAndreea a răspuns:

Bine faci. daca vrea aceasta relatie trebuie sa o castige, sa o merite

| Amiiii69 a răspuns:

El nu vrea sa te raneasca si probabil acesta este motivul. Poate nu mai simte la fel ca prima data poate te trateaza ca o sora si poate din aceasta cauza se comporta asa. I-ai zis-o bine si este adevarar ca dragostea cu sila nu merge dar, eu m-as gandi ca el nu vrea sa va despartiti din cauza ca tine prea mult la tine poate ca la o sora si nu vrea sa te raneasca si apoi sa il tratezi cu raceala. Vorbeste-i deschis si spune-i ca nu merge

| Mariactin2012 explică (pentru Amiiii69):

Eu cred ca nu-i pasa de mine, ca daca ii pasa, atunci ma suna!

| Mariactin2012 explică:

As vrea sa pun eu punct relatiei. Poate nu sunt in stare sa-l fac fericit, poate altcineva se va descurca mai bine in locul meu. Desi imi place de el, poate e mai bine sa-i redau libertatea (ca sa zic asa) si sa nu-l mai tin legat de mine.

| Vix999 a răspuns (pentru Mariactin2012):

Pai si ce te retine? Nu faceti altceva decat sa va pierdeti reciproc timpul. Te tine pe tine ca sa nu fie singur si daca va gasi pe alta te va lasa instant. Si poate pana atunci tu apuci si sa mai tii la el... iesi din caterinca asta, ca nici macar relatie nu-i pot spune.