| Little Kid a întrebat:

Buna all!
Nu am mai intrat de mult pe TPU si m-am hotarat sa revinlove struck

Cu ce sa incep.

Este un baiat, cu care vorbesc destul de mult pe mess, zilnic.si mi-a cerut prietenia.am acceptat, deoarece imi placea de el.Sunt de ieri cu el.
Problema este ca sunt mai inalta ca elsad Eu am 13 (aproape 14) iar el 15.si este putin mai scund ca mine, dar diferenta te inaltime se observa vizibilsad
Mi-am dat seama abia azi, cand am iesit in parc, cu prietenele mele si ai lui(suntem din gasti diferite)
Mi-e si jena sa merg cu el pe strada. Si in loc sa ma tina el pe mine de umar, il tin eu.Nu este copilaros, stie cum sa se poarte intr-o relatie, dar problema este ca e scundsad
Si stiu ca cei din gasca mea vor rade cand ne vor vedea impreuna...Cum sa trec peste asta?
Ma framanta gandul asta...numai la asta ma gandesc
Nu prea as vrea sa renunt la el.
Am vazut si eu cupluri in care fata era mai inalta ca baiatul, si m-a bufnit rasul

Sfaturi please

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Una din prietenele mele cele mai bune este mai inalta cu putin decat sotul ei, iar cand poarta tocuri il depaseste in inaltime bine. Eu sunt de aceiasi inaltime cu sotul meu si daca imi pun tocuri evident... il depasesc. Cunosc multe cupluri, chiar celebre - vezi cantaretii Al Bano si Romina Power care au fost un cuplu foarte reusit, pe care diferenta de inaltime nu i-a impiedicat sa fie fericiti, iar daca n-au fost (chiar cuplul despre care vorbeam) nu din cauza inaltimii s-au despartit.
Ce pot sa-ti spun e ca se poate intampla cum i s-a intamplat matusii mele, care desi atunci cand s-a maritat (avea 18 ani) era mai scunda decat sotul ei, a continuat sa creasca in inaltime pana la varsta de 22 de ani si a crescut atata ca l-a depasit cu o jumatate de cap. Ce faci atunci? Te desparti de sot pentru ca este mai scund, mergi de cealalta parte a drumului?
Daca iti place de el, cu adevarat, asta nu trebuie sa fie o piedica. Nu conteaza ce spun cei gastile fiecaruia. In plus el la 15 ani abia incepe sa creasca. S-ar putea sa te depaseasca in curand in inaltime.

3 răspunsuri:
| ramona_4785 a răspuns:

In primul rand nu cred ca inaltimea sau anii conteaza intr-o relatie deci nu ai de ce sa iti faci probleme, in al doilea rand daca tii cu adevarat la el nu te intereseaza ce spun ceilalti, ca doar nu traiesti pentru prieteni, vecini si altii, o viata ai si o traiesti pentru tine iar daca celor din jur nu le convine este numai problema lor si nu a ta; atata timp cat tu esti fericita nu vad care-i problema; bafta multa si nu te lasa usor influentata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti e gena cu el inseamna ca nu il placi. poate te atrage asa putin, dar daca ar fi ceva mai mult nu cred ca ti-ar fi jena.cat despre gasca. ei conteaza cel mai putin, important este ce simtiti voi doi.nu te lua dupa prejudecati, daca tu chiar simti ceva pentru el lasa deoparte faptul ca esti mai inalta ca el si spune-i. e baiat, are doar 15 ani, va mai creste, poate chiar te va depasii.si nu vreau sa par o baba pentru ca sunt de aceeasi varsta cu tine, dar exteriorul se duce, ce e in interior conteaza cel mai mult(bine, normal ca ne uitam si la fizic, ca suntem oameni doar, si eu fac asta, dar pentru un defect micut nu trebuie sa dam cu piciorul unei relatii.frumoase poate) asa ca nu renunta la el dintr-o prostie, poate e un baiat bun, amuzant, care te va face sa te simti bine, te va iubi, proteja etc.acorda-i o sansa daca zici ca iti placewinking

| bmw_9097 a răspuns:

Pune-i un ziar sub picioare si sigur te va intrece la inaltime. lol