| TanteMarianne a întrebat:

Deci am o mare problema oameni buni! deci de multe ori cand se intampla sa cada cineva ( sa se impiedice si sa pice la pamant de exemplu) pe mine ma apuca rasul sau de exemplu acum cateva zile portarul scolii a murit ( cel putin asa am auzit ), iar pe mine m-a bufnit rasul. care-i treaba cu rasul asta necontrolat si ciudat?

10 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Acum 2 zile, fusai si eu ca omu la piata sa iau cateva la bucata(tigari) fumez una, si ma intorc acasa, pe drum vad 2 bovine de fetelaughing Mna,eu sa trag cu ochiu la fundu lor ma intorc asa 'discret' cand ce vad, una se impiedica si mai sa se imprastie pe jos, deci s-a dus vorba aia 'dambou' in fatalaughing) sa redresat pe ultimi pasi. Vaii am lesinat de ras laughing Pe mine cand ma apuca rasu, pai vai de mine, nu ma opresc pana nu ma satur de ras.Si uneori chiar nu e cazul

| FemeiaPisică a răspuns:

Vezi doar partea amuzantă în aceste situații. Iar, despre moartea acelei persoane, poate ai luat-o drept glumă.
Și pe mine m-a bufnit râsul la o înmormântare din cauza babelor care aproape se aruncau în groapă și nu lăsau mortul să fie îngropat.
Știu că este un gest urât să râzi în astfel de situații, dar se întâmplă.

| Vvistula a răspuns:

Tu esti nimic, pe mine ma apucat rasul cand am fost tarat cu forta la biserica si cand l am auzit pe popa cum face nu m am mai putut abtine laughing, e bine ca razi, tu vezi frumosul din urat si te simti bine, oricum razi de aceste lucruri fiindca nu au legatura cu tine sau familia ta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai o fire vesela lipsita momentan de griji.in momente considerate comice este cat se poate de normal sa te bufneasca rasul.Dai dovada de naturalete si buna dispozitie.Esti perfect normala.

| TanteMarianne explică (pentru corbulalbrosu):

Pfhuuuuuuuuui ce bine.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ia-te de mâna cu MinerX, și el a pus o întrebare legata de o problema asemănătoare.

| DroGhys a răspuns:

Cum sa nu te bufneasca rasul cand vezi pe unul ca ii pleaca pamantul de sub picioare? In ceea ce priveste moartea, hmm nu stiu cam sadic laughing, nu iti pasa de altii. Dar e ceva normal atata timp cat nu iti este neam/prieten.

| kevincube a răspuns:

E ok. Sunt curios cum vei face când cineva din familia ta va avea un accident sau va murii, oare o să râzi şi atunci? No offence!

| Diurpaneus a răspuns:

Romanul face haz de necaz. Nu te ingrijora, este ceva normal. Intamplarile de care faci haz nu te implica de aceea razi daca persoana ta va fi implicata ai sa vezi ca datele problemei vor fi altele.