| anna_7309 a întrebat:

Buna all:*saptamana trecut mi-am inceput viata sexuala(eu 18 ani, el 19)totul a fost frumos. perfect, insa de cateva zile am o scurgere maronie. au trecut deja 4 zile de cand o am si nu stiu ce ar putea fi...am folosit prezervativ si tin sa mentionez ca tot saptamana trecuta mi-a trecut si menstruatia... ce pot sa fac sa nu mai am aceste scurgeri.vi s`a intamplat vreodata? va multumesc :*:*:*

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil e o eliminare fractionata de endometru, cauzata de un dezechilibru hormonal. Tinand cont ca zilele astea oricm trebuia sa ajungi la gincolog, devanseaza putin consultatia si du-te chiar maine pentru a vedea ce e de facut.

| catthshshshs a răspuns:

Probabil ca iti va trece, e o rana care a aparut in urma dezvirginarii. Cel mai bine consulta un medic, sa nu fie un alt tip de problema, de exemplu o infectie sau un chist.Doctorul e singurul care iti poate da un ajutor realwinking

| Anecherry a răspuns:

Dupa ce iti incepi viata sexuala se recomanda sa mergi pentru un control ginecologic. cred ca e ideea optima pentru problema tahappy, medicul iti va da toate informatiile de care ai nevoiehappy

| madagascar a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la doctor pentru ca e posibil sa ai o usoara nfectie care apare cand iti incepi viata sexuala pentru ca dureaza putin pana vaginul cunoaste penisul, e ca o amprenta digitala, daca ai schimba partenerul vei pati acelasi lucru.nu e ceva grav dar nu trebuie neglijat

| anna01 a răspuns:

Nu-i nimc, probabil mai sangereaza himenul, nu te ingrijora, iti va trece.

| cocolina a răspuns:

Da se intampla...stai linistita o sa treaca in cateva zile...happy take care!

| poopasa a răspuns:

Eu iti indic cel mai bine sa mergi la un medic ginecolog, ca el stie mai bine ce sa iti indice.Bafta

| adru a răspuns:

O sati treaca in 12 anibig grin

| richeard a răspuns:

Asa se intampla dac nu esti cumintelaughing