| allyna_2726 a întrebat:

Buna all vreau si eu cateva sfaturi si pareri. OK deci imi place un baiat de mai mult timp, dar el avea prietena si ma obisnuisem cu faptul, ce e ciudat c de curand a inceput sa se bage in seama cu mine dar nu prea mult pentru ca facem parte din gasti diferite, ori cum ma saluta si imi da mesaje. Ce e drept el stie ca il placeam, cand era c fosta si eu ma inteleg binisor cu ea, care inca mai tine la el, dar nu suntem prietene asa pe bune. De curand mi-a dat un msj gen "c f/" si eu nu aveam credit decat pentru un msj si i-am zis c daca vrea sa vb c mine, vb cand ajung acasa pe mess iar el a raspuns "bine mai cum zici u". Acasa am vb unele altele printre care mi-a spus ca s-a despartit d prietena, nst daca mi-a spus-o cu un scop. in fine vb dragut p mess si deschis cu emoticoane si tampeni. Eu ce sa inteleg oare are ceva d gand ma place sau ceva/ Fiti sinceri va rog nu imi trebuie un raspuns desprins ditr-o carte dar nici unul la misto. Voi ce ati crede si ce ati face pentru a-l atrage eu de fel sunt prea lipicioasa stiu ca e bine sa fi mai relaxata si sa nu t arunci u prima. Deci ce sa fac/ si oare MA PLACE/
DAU FUNDA MS ANTICIPAT.

Răspuns Câştigător
| Roberta a răspuns:

In primul rand daca el a inceput sa sa se bage in seama cu poate inseamna ceva poate ca te place, poate nu. Tu daca iti doresti sa fi cu el, poti incepe prin a ii distrage cat mai mult atentia, ce e drept stiu ca noi fetele am vrea de cele mai multe ori sa fie baietii cei care ne fac avansuri etc, dar si ei la randul lor au aceleasi asteptari de la noi. Daca aveti prieteni comuni ii poti intreba pe ei daca cumva daca ii place de cineva, pentru a stii ce ai de facut, pentru a nu regreta dupa aceea. Noroc happy

4 răspunsuri:
| Change a răspuns:

Este evident ca e place.Intrebare este il placi si tu? Numai tu sti raspunsul si pe baza lui ia o decizie.

| jubike a răspuns:

Daca te place o sa faca el primul pas. Mai ales daca zici ca se da in vorba cu tine e clar ca te place tongue. sti cum e din "discuti se naste dragostea". Poate ai nororc dar sa nu incepi si tu sa te dai la ellaughing prea mult ca din cate am vazut eu al baieti le plac fetele care se lasa greulaughing. Daca te place mult o sa faca el primul pas o sa veziwinkingtongue

| anonimatic a răspuns:

Pai este exact cum a spus Roberta. Daca a inceput sa te bage in seama si el stia inainte ca il placeai, atunci poate te place si vrea sa fie acum cu tine. Poti incerca sa vorbesti cu el din ce in ce mai mult, sa ii arati(dar nu prea exagerat) ca inca iti mai place de el si poate reusesti sa afli de la cineva daca ii place sau nu de tine. happy

| bianca_8878 a răspuns:

Mai fatoo fii sigura ca nu mai e cu fosta prietena, ce mi-e sila de fete din astea de genu' tauwinking