| Fotbal27 a întrebat:

Buna,am 12 ani si îmi fac probleme ca penisul nu se decaloteaza complet.Am auzit teorii ca sar putea sa fie boala fimoza, mie frica sar putea sa fie adevarat.penisul meu se decaloteaza aproape complet in stare fleasca si in stare de erectie iese oleacă căpusorul.Va rog ajutatima chiar mie teama ca sar putea sa am vreo boala.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca si in cazul tau din pacate fimoza este ceva real nu doar... o teorie. Din acest motiv te sfatuiesc si pe tine asa cum le-am mai sugerat si altor baieti, sa vorbesti cu parintii si impreuna cu ei sa mergi cat mai urgent sa fii consultat de medicul de familie. Din ceea ce descrii rezulta ca suferi de fimoza avansata care poate deveni destul de grava daca nu este tratata corespunzator si la timp deoarece s-ar putea sa fie necesara interventie medicala probabil chiar chirurgicala. In concluzie discuta cu parintii cat poti de repede deoarece ceea ce zici tu ca ai fi citit undeva pe net te asigur ca a fost ori un text, comentariu gresit, sau nu ai inteles tu corect. Barbatul cu penisul afectat de fimoza nu poate intretine relatii sexuale normale si din acest motiv viata lui sexuala va fi grav afectata. Multa sanatate!