| brother2111 a întrebat:

Salut am o probleme cam jenanta, nu mi se decaloteaza tot penisul cand este in erectie, si daca incerc sa trag de el ustura si mi-e frica sa nu se intample cv, am fimoza?, repet se decaloteaza dar nu tot, aproape.
Va rog frumos spuneti-mi ce trebuie sa fac am 16 si nu vreau sa zic parintilor ca mi-e rusine si la doctor mi-e rusine sa ma duc cei arat eu lui cand el este normal in stare fleasca, cv creme sau nu stiu orice altceva va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Da, ai fimoza. Dar ai si varsta la care poti merge singur la urologie, nu e nevoie sa fii insotit de parinti. Mergi la medicul de familie si ia-ti o trimitere, problema ta o poate rezolva urologul.

| brother2111 explică (pentru Empathizer):

Off si nu exista alta optiune, adica niste creme cv nu vreau sa merg la doctor.

| Empathizer a răspuns (pentru brother2111):

Nu merge cu creme. Doar medicul poate aprecia daca e o fimoza care se poate rezolva printr-o manevra manuala sau e necesara operatia de circumcizie. Asta e situatia, vrei, nu vrei.

| brother2111 explică (pentru Empathizer):

Ok si sa zicem ca merg la urolog, ma costa cv daca merg cu trimitere de la medicu de familie? si daca urologu zice ca am nevoie de operatie, cat ma costa operatia?

| Empathizer a răspuns (pentru brother2111):

Nu te costa nimic, totul e decontat de asidurarile de sanatate, daca esti asigurat.