| ioana7896 a întrebat:

Bună, am 13 ani si am întreținut un contact sexual cu un băiat mai mare ca mine cu 3 ani. Contactul sexual a avut loc in data de 10 februarie, a fost neprotejat dar nu s-a terminat (nu a ejaculat). Ciclul trebuia sa-mi vina in data de 20 februarie. Nici in ziua de azi nu mi-a venit (6 martie). Nu am simptome de gravidă, am făcut test si a ieșit negativ. Sa fie o dereglare hormonala fiind prima data când am făcut o, ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| QElenaBoghiu a răspuns:

N-aş putea spune că este "normal" să ai aceste simptome, dar se pot întâlni!

Depinde de la fată la fată, fiecare organism "reacţionează" altfel - depinde şi când ai fost dezvirginată şi la cât timp ( după ) au apărut simptomele - sau de cât timp se manifestă acestea!

De asemenea, aceste simptome POT reprezenta simptome premenstruale - acestea apar cu 3-7 zile ( sau mai RAR chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de aţi veni menstruaţia!

Oricum, NU sunt simptome de sarcină - dacă la asta te gândeşti - acelea NU apar aşa de repede, iar primul simptom de sarcină este întârzierea/LIPSA menstrei!

8 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Poate ai ciclul neregulat și de asta intarzie. Dacă nu îți vine, repeta testul de sarcina la o săptămâna.
Și totuși, la vârsta asta trebuia sa îți trăiești copilăria

| ioana7896 explică (pentru ℓαυяα):

Mulțumesc ????

| ioana7896 explică (pentru ℓαυяα):

Va mulțumesc.

| ioana7896 explică (pentru ℓαυяα):

Mulțumesc

| Goete a răspuns:

Testul de sarcina nu arata inca sarcina.
Tu joaca-te de-a mama si de-a tatal plecat

Răspuns utilizator avertizat
| Mariamaria55 a răspuns:

Când ți-a venit pentru prima și prima oara menstruația?

| ioana7896 explică (pentru Mariamaria55):

In clasa a 6. a(acum sunt in a 8)