| AliceNine a întrebat:

Buna am 15 ani si vara trecut(eu aveam 14 el 20) am inceput sa vb cu un baiat( acum are 21) ma facea sa ma simt iubita, in mintea mea era baiatul perfect; frumos, iubitor, romantic ma ajutat sa scap de multe complexe... dar din cate am inteles eu de la o prietena el vroia sa se culce cu mine si pe langa toate astea mai spunea si lucruri urate despre mine.Asta seara am iesit, vb cu mine de parca asi fi fost o jucarie stricat. a durut foarte tare dar cel mai greu lucru este ca una din prietenele mele cam sta in bratele lui... i-am spus ca l-am uitat dar nu este asa deloc. Ce sa fac sa-l uit? (fundita)

Răspuns Câştigător
| QueenofLove a răspuns:

Buna Alice.de regula nu exista acest barbat perfect:frumos, iubitor, romantic etc.de regula exista un interes la mijloc si se pare ca interesul lui era doar sexul.eu cred ca vorbea asa cu tine ca o "jucarie stricata"din cauza ca poate a aflat ca prietena ti-a zis de parerea lui sincera despre tine. sfatul meu cel mai bun este sa il uiti pentru ca nu merita, tu meriti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat nu sa viseze numai la SEX.Cel mai bine e sa fii bine o perioada scurta singura si sa te gandesti la cine vei alege pe viitor si nu te mai entuziasma de orice baiat care iti face complimente deoarece e un interes la mijloc, dar precizez ca nu toti baietii sunt la fel:*. sper ca ti-am fost de folos:*

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Niciodata sa nu te simti TU prost pentru ca cineva se poarta incorect cu tine! El se poarta asa pentru ca nu ai facut ce a vrut, nu pentru ca e adevarat ce spune. Cand cineva te trateaza asa il scoti din viata ta asa cum ai curata un rahat din mijlocul camerei: intai il elimini, apoi aerisesti, apoi cureti ce mai ramane si astepti sa dispara mirosul. Poet trebuia sa ma faclaughing Si ca sa mai uiti, e suficient sa-ti umpli timpul/mintea cu altceva/altcineva. Si "prietena" din bratele lui...nu e prietena ci o fraiera pe care o foloseste ca sa te simti tu prost. Un tip de 21 de ani are nevoie de activitate sexuala, tu nu, inca. Nu aveti ce face impreuna. Petrece-ti timpul cu cei dragi si distreaza-te cum stii mai bine, o sa vezi ca daca te gandesti la altele il mai uiti si trece cu timpul.

| MMihai a răspuns:

Da erai teribil de deșteaptă, dacă tu credeai că ăsta va face 5 ani numai manuela, până făceai tu 19 ani să faceți sex voi 2.

Îți trebuie ceva preocupări intelectuale :

Descarcă gratuit de pe net Open Office și documentația lui, ( în română și în engleză, circa 500 MB ) de pe pagini Open Office.org, cauți cu Google. Instalează softul ( circa 160 MB) și învață să lucrezi cu el.
Ai nevoie și de softul Adobe Acrobat Reader sau de altul pentru citit cărți în format electronic.
Și pe ăla îl iei gratuit de pe Net.
Documentația softurilor din grupa Open Office, o găsești pe Internet. Open Office, este un soft similar cu Office, și poate te descurci mai bine, cu acel soft decât cu Office de la Microsoft, că ăsta are multă documentație gratuită, în română și în engleză.
Oricum cu programul Writer scrii frumos la calculator.

Microsoft Office 200x, x=3 sau x=7 sau x=10 sunt softuri care se vând pe bani.
Fără bani este Open Office-ul, care este cam la fel de bun ca și M.s. Office.

| ania a răspuns:

Roaga-tebig grin-ne iti aduc tie toate gandurile, sentimentele, trairile mele.Ia-le in stapanire si pune ordinea Ta intre ele.Pe mine rugacinea m-a ajutat sa trec peste faze similare.

| Aianna a răspuns:

Draga mea stiu cum e. Asa sunt uni baieti le plac sa raneasca sentimentele fetelor. Fi indiferenta si fa-te ca nu iti pasa fata de el. Uita de tot chiar daca iti va fi greu. Alta data fi mai atenta de la inceput. Uita de el e cel mai bine!