| Gigel90 a întrebat:

am 16 ani si mi-a intarziat ciclul de doua zile, am avut contacte sexuale numai cu prezervativ.
Pana acum am avut dureri abdominale, mi se intareau sanii si ma dureau dar acum au trecut 2 zile de cand trebuia sa-mi vina si nu simt nici o simptoma asemanatoare cu celelalte inainte de ciclu.
Poate fi vorba de o sarcina? Va rog sa-mi spuneti parerile voastre sad. Ma tem sa nu se fi scurs din prezervativ in timpul contactului sexual! sad
E vreo dereglare hormonala sau chist? avand in vedere ca sunt adolescenta

Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Mergi la un ginecolog, sau daca ti. e rusine ia un test de sarcina pentru a nu te mai framanta atata...
dar oriqm bravo k va protejati si daca nu s. a rupt prezervativul nu cred ca ar putea intra prin alta partewinking
poate fii si o dereglare hormonala, k de la luna la luna se mai schimba pentru ca nu este regulat
multa bafta

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o sarcina, deoarece prezervativul nu asigura protectie chiar 100%. ia-ti un test de sarcina si fa-l din urina de dimineata.
Intarzierea este destul de mica, dar daca nu esti insarcinata, poate fi o dereglare hormonala sau un chist si trebuie neaparat sa mergi la ginecolog. Asadar, fa-ti neparat o programare pentru inceputul saptamanii. Orice ar fi, e mult mai usor de tratat la inceput.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate fi orice! Fugi la control, la ginecolog! nu amana!

| afrodita17 a răspuns:

De ce nu iti cumperi tu un testulet de sarcina?

| petitdreamer a răspuns:

Daca nu s-a rupt prezervativul, totul e ok. Prietenei mele i-a intarziat ciclul si 2 saptamani...Si nu s-a intamplat nimic...Stai linistita.In caz ca te "omoara" curiozitatea, cumpara-ti un test si indrazneste sa il faci

| ingrijitoare a răspuns:

Asta se numeste distractie din lipsa de ocupatie. Dar mare poate fi plictiseala asta nenorocita. Asa de rapid fetita insarcinata? Nu-ti face mama o morala zdravana cit un armasar?

| Gigel90 explică:

Am luat un test de sarcina, sure check iar rezultatul a fost negativ, nu am facut testul cu urina de dimineata pentru ca pe test scria ca poate fi facut in orice ora a zilei si ca poate fi folosit chiar de la prima zi de intarziere a ciclului

| Gigel90 explică:

Azi mi-a venit si ciclul happy, ce usurare... dar totusi ma intreb de ce nu am avut dureri abdominale, sani tari si durerosi ca inainte!