| sweet_8605 a întrebat:

Am revenit cu o noua intrebare : as vrea sa stiu parerea voastra mai intai. Incep sa va spun ca ciclu meu este de (29zile) l-am avut pe 18 iulie prima zi si s-a terminat pe 21iulie. am gasit un site pe internet "calculator ovulatie" si mia calculat ovulatia. zilele fertile au inceput de pe 30 iulie pana pe 4august. pe1, 2 si 3 am avut contacte dar fara protectie cum ar fi "prezervativ s-au contraceptive" doar ca nu si-a dat drumul in mine. Dupa ce si-a sters penisul iar a introdus-o in mine. mi-e putin jena in felul cum m-am exprimat am vrut sa va scriu mai cu subinteles ca sa inteleaga toata lumea. Acum ma intreb si va intreb si pe voi care stiti mai bine e posibil ca atunci cand a introdus-o a doua oara dupa prima "ejaculare" sa se mai fi scurs sperma inauntru in vagin? e posibil sa raman insarcinata? Repet atunci eram la ovulatie in astea 3 zile am facut-o tot timpul fara prezervativ numai ca nu a ejaculat in mine. de fiecare data cand am facut dragoste am facut si a doua oara dupa prima ejaculare daca m-ati inteles. ca sa intelegeti mai bine, cate doua contacte pe zi dar imediat dupa primul numar in astea 3 zile. ma scuza-ti daca vi se pare ca am repetat unele fraze de mai multe ori. vreau ca sa ma intelegeti. Va rog! Ne dorim un copil numai ca nu ni l-am programat inca... daca o sa se intample asta e vom fi fericiti. dar cel mai mult si cel mai mult eu imi doresc. suntem casatoriti avem un baietel de doi ani si acum ne mai dorim o fetita. numai ca sotul zice ca inca este prea devreme.happy. va multumesc mult si astept parerile voastre cu drag. Am uitat sa va mai spun ca ciclul urmator ar trebui sa apara pe 16 saptamana viitoare. am cateva simtome dar nu vreau sa ma alarmez direct sa cred ca e din cauza sarcinii. inca nu vreau sa-mi fac iluzii aiurea si dupa aceea sa-mi vina ciclul si voi fi dezamagita. Sanii ii simt mai sensibili la atingere de fapt ma dor un pic daca ii ating cu intebratele deja simt canu mai pot. au inceput sa fie sensibili de saptamana trecuta. normal sanii ma dureau cu cateva zile inainte de ciclu. dar acum s-aintamplat mult mai devreme. burtica nu ma doare decat mai simt niste mici intepaturi...nu stiu ce sa cred se aseamana simptomele astea simptomele de sarcina si cu simptomele premenstruale. Acum va las pe voi sa-mi raspundeti daca doriti.Numai bine!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sweet,s-ar putea ca dorinta sa ti se implineasca!
Din cate ai postat,erai intr-adevar in perioada fertila si,desi sotul tau considera ca e prea devreme,cred ca va trebui sa se adapteze.
Stiu cum e sa astepti si sa-ti fie teama sa speri,dar mai sunt putine zile pana cand chinul asta se va sfarsi.
Un test de sarcina nu ar fi concludent acum si,cum bine zici,nu poti stii daca simptomele pe care le ai sunt de la sarcina sau sunt premenstruale.
Desi sunt tentata sa cred ca este vorba de o noua si dorita sarcina,nu vreau sa te hranesc nici eu cu false sperante si singurul meu sfat este sa ai rabdare,asa, masurat, cum faci!
Mult noroc!

| alylove15 a răspuns:

Cel mai bine e sa iti faci un test de sarcina dimineata...asa vei sti sigur.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Posibil,mai fa un testthinking

| delia_9836 a răspuns:

Da e posibil mai bine at faci un test

| sweet_8605 explică:

Va multumesc mult pentru raspuns. mai intai astept sa vad daca imi vine ciclul si dupa aceea voi face testul daca va intarzia... nu vreau sa-l fac acum si daca iese negativ voi fi dezamagita poate e prea devreme sa-l fac acum. dupa cate am inteles eu, testul se face dupa 21 zile de la ultimul contact... acum nu-mi ramane decat sa asteptwinking. va pup si va doresc numai bine!

| sweet_8605 explică:

Iti multumesc Greece12 pentru ca mi-ai raspuns la intrebare. happy kiss Sa D-ea Domnul sa-mi indeplineasca dorinta imi doresc atat de mult. intr-adevar sunt tanara am numai 22ani dar iubesc fff copiii.am un baietel de doi ani jumate si imi mai doresc o suroara pentru el s-au un fratior sa creasca impreuna nu vreau sa fie diferenta mare de varsta. Daca nu o sa fie acum bb, poate luna viitoare daca ''vom munci mai mult'' poate se intampla sa vina bebe. Va doresc la toti multa sanatate si multe bucurii! v-am pupat! :*:*:*

| sweet_8605 explică:

Am revenit cu un nou raspuns. am facut testul mai devreme si a iesit negativ inseamna ca nu sunt insarcinata. maine ar trebui sa-mi vina ciclul. va multumesc pentru sfaturile voastre si parerile voastre! SANATATE!