| mabeby a întrebat:

am 16 ani si mi-am inceput deja relatiile sexuale! si mama imi zice sa mergem la control la ginecolog dar eu nu vreau ea sa afle ca nu mai sunt virgina!
ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ii spui mamei tale inainte de control ca nu mai esti virgina ca daca va afla de la doctor va fi mai rau ori te poti face ca nu sti nimic si sa zici ca probabil ti s-a rupt himenul in timp ce faceai spagatul sau mai stiu eu ce.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu vrei dar trebuie să-i spui că ești femeie!
Pa, pa.

| mabeby explică (pentru Legiuitoarea):

Nu vreau sa o dezamagesc!
si daca ii voi spune va fi rau de mine!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru mabeby):

Bună.
Ai dezamăgit-o deja tacit, acum urmează și faptic!
Când ai făcut-o lată la asta de ce nu te-ai gândit?
Femeie... suporți consecințele!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa faci? sa incepi sa iti asumi consecintele faptelor tale. Daca ai crezut ca esti destul de matura pentru sex insemna ca esti destul de matura sa le spui si parintilor

| ywar a răspuns:

Ce e in capul vostru mai frate sa va suiti in pom de la 16 ani? Nu aveti timp toata viata? Voi credeti ca in acest fel veti fi mai maturi? Si e un paradox al nostru al oamenilor: cand suntem mici vrem sa fim mari, cand suntem mari in varsta vrem sa ne intoarcem la varsta inocentei! Nu mai stiti sa va traiti viata si credeti ca daca incalecati pe primul fraerestean cu ceva intre picioare si par sunteti femei. Gresit! Mi-e sila!

| JohnnyBi a răspuns (pentru ywar):

Nah, trebuie sa se arda, altfel nu sunt trendy. mi-e groaza de momentul cand voi avea copil si sa iasa femeie. sa-si bage toti cretinii subdezvoltati mental toate cele dupa ce ma chinui sa o cresc...ce sa le faci, prostia este eterna si la generatiile astea, din ce in ce mai raspandita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ai 16 ani, nu ti-a fost teama sa-ti incepi viata sexuala si ti-e teama sa-i spui mamei tale ce si cum, fi fata cu capul pe umeri si spune-i, mama ta ar trebui sa-ti fie cea mai buna confidenta

| lucifer12345678 a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti deschis cu mama ta.chiar daca este rusinos pentru tine(asa crezi tu)trebuie sa vorbesti cu ea
te va intelege
in multe locuri din lume chestiilile astea sunt normale.ma refer la discutiile avute cu parintii
asa ca corbeste deschis cu ea

| Juiceee a răspuns:

Daca esti destul de matura sa intretii relatii sexuale, atunci trebuie sa ai si sa recunosti. Ce te ascunzi dupa deget? Ai 16 amarati de ani si faci sex dar mamica te stie printesa ei neatinsa.

| AndreiRadu00 a răspuns:

2 variante ori eviti si fugi de ginecolog ori ii recunosti in fata dar pe un ton mai nu chiar increzator ca na ai facut sex

| wannabeyourlover a răspuns:

Spune-i chiar tu ca ti-ai inceput viata sexuala, cel mai probabil cu un baiat pe care il iubeste si care te iubeste si el si ca iti asumi acest lucru. Explica-i ca este alegerea ta ce faci cu tine si cu corpul tau si ca doresti sa faci ceea ce crezi ca este mai bine pentru tine. Este mama ta si pana la urma te va intelege! Daca ti-e rusine sa-i spui toate chestiile astea in fata ii poti lasa un bilet...