| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si sunt cu prietenul meu de 1 an si 4 luni.Eu il iubesc enorm de mult dar eu cred ca el ma minte catodata.straight face

Nu sunt foarte geloasa. Dar tin sa va zic ca acu 2-3 saptamani mi-a zis cineva ca l-a vazut cu alta fata.Eu l`am intrebat dk e adevarat si mi-a raspuns scurt ca "cine ti-a zis gurita". Eu mi-am cam pierdut increderea in el cu toate ca el zice ca ma iubeste si ca tine mult la mine.

De atunci el m-a intrebat de foarte multe ori dk vreau sa ma culc cu el ca avem ceva timp impreuna si ca daca as face pasu asta cu el m`ar iubi mai mult si sa nu`mi mai fie frica ca dp nu o sa ma lase ca ma iubeste si ca o sa fie bine.Eu l`am cam crezut si i-am zis ca dastraight face...insa imi e cam fricasad

Aseara ne-am intalnit si s`a purtat foarte frumos cu mine am simtit ca ma iubestehappy... dar nu stiu ce sa fac, va rog dati`mi un sfat:* multumesc

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu te lasa aburita de cuvinte, lasa faptele sa 'vorbeasca'...

Eu zic ca esti cam mica pentru a intretine relatii sexuale, dupa 18 ani ar fi de preferat in opinia mea!

N-o face daca te simti presata, dar nici nu il mai tine langa tine daca tu nu ai incredere in el!

| Lary23 a răspuns:

Hmm, nu ai mentionat varsta lui.desi tind sa cred ca tot pe acolo, 16-18! din ce-am citit eu, baiatul nu mai poate\vrea sa astepte! nu zic ca nu tine la tine, dar de ce te cam grabeste? nici nu vreau sa te ranesc, dar faptul ca l-ai vazut cu o alta fata n-ar putea inseamna ca el isi cauta alternativa? sunt multi care folosesc replica asta: "daca te culci cu mine, te iubesc mai mult!" sa fim seriosi.raised eyebrows eu zic sa o faci doar daca esti tu pregatita si daca iti doresti cu adevaratwinking si daca simti ca acest baiat merita sa i te daruiesti.succes si ai grija de tine! happy

| paula90 a răspuns:

Draga mea asta ca te minte trebuie sa intelegi, pentru ca asa sunt ei problema e mai mare atunci cind il prinzi cu minciuna.
daca tu esti pregatita atunci poti s-o faci dar daca nu, nu o face doar pentru ca el tia promis ca nu te va parasi pentru ca nu stii ce se va intimpla
si daca ai simtit ca te iubeste poate chiar asa si este dar nu stii sigur
poate ca team dus mai tare in eroare dar nu asta e intentia mea pur si simplu tu cel mai bine ar trebui sa stii ce simti si tu decizi dar toate astea sunt normale intr-o relatie.
deci succes si pup

| noName_8681 a răspuns:

Ai doar 16 ani, ai timp sa iti incepi viata sexuala, nu te grabii. De ce nu il pui pe el la incercare? asa poti sa vezi daca e de incredere sau nu. Ai mare grija, dupa ce se culca cu tine, s-au putea sa te lase si atunci sa vezi drama. mai asteapta... nu te grabii.
uite poti sa ii zici ca u inca nu vrei si vezi ce zice. daca te iubeste asteapta.
cat despre faza cu fata aceea, eu cred ca e adevarat. daca ar fi zis" nu e adevarat, nu am fost cu nimeni" era un lucru, dar daca a zis "cine ti-a zis" ins ca e adevarat si el e curios cine l-a parat!

| Deeea_8899 a răspuns:

Deci. Eu zic nici sa nu iti treaca prin gand sa faci chestea asta mai ales asa. ca 0 zic cine`va ca l`0 vazut cu alta. Pff. el vrea doar sa se culce cu tine duapai pot sa si jur ca iti da papucii. nu te lasa dusa de val. Stai mai mult timp cu el si une0ri. urmareste`l. si vei vedea adevarul. daca e cu alta sau nu. da iti zic eu sa nu e culci cu el de0camdata. dupaceea sigur te va lasa baltawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te lasa dusa de val

| Zoki a răspuns:

Sincer cred ca ar trebui sa faci ce vrei tu nu sa te simti presata. happy

| tania_3048 a răspuns:

Tie ti-o spus cineva ca l-a vazut cu alta fata depinde daca persoana care ti-a spus e de incredere sau nu ar trebui sa fi mai atenta la gesturile lui chiar daca iti spune mereu ca te iubeste ai spus ca a insistat si te-a tot intrebat daca vrei sa te culci cu el daca te iubeste asa cum iti spune nu ar vrea sa faci ceva de care nu esti sigura mai ales ca e vorba despre asta care e ceva important. Ar trebui sa te gandesti de doua ori inainte sa faci asta, ca sa nu regreti mai tarziu.