| anonim_4396 a întrebat:

.am 17 ani am facut sex pt prima data neprotejat si prietenul meu a ejaculat pe piciorul meu.s.a sters si am continuat..sunt sanse sa raman gravida? Sunt f speriata.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca imediat dupa ejaculare prietenul tau nu a urinat, se poate considera ca de fapt ejacularea s-a produs in vagin cu singura diferenta ca procedand astfel nu a ajuns toata sperma in tine ci a juns mult mai putina sperma in vagin, asta este singura diferenta, doar atat. Intotdeauna dupa ejaculare in uretra (canalul din penis) ramane o cantitate mai mult decat suficienta de sperma care pe parcursul sexului ce a urmat, s-a scurs incet dar sigur, din penis in vagin. Daca sexul cu pricina a fost intretinut in perioada fertila a ciclului tau menstrual, atunci formarea unei sarcini este mai mult decat posibila, practic sigura. In acest caz tu esti cea care iti poti da de una singura raspunsul corect si nimeni altcineva. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti mai creste un picior.

| mihai69 a răspuns:

Dacă erai și în perioada fertilă, șansele sunt enorm de mari.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, cu siguranta ai ramas gravida.

| catrinelmaria12 a răspuns:

Nu e foarte sigur...dar cel mai probabil, da. Mai bine faceati cu prezervativ