| Elena_5037 a întrebat:

Am 17 ani si am nevoie de putin ajutor...in urma cu 2 saptamani am facut-o pentru prima data cu prietenul meu de 20 de ani.Ne-am protejat, dar de cateva zile am greturi si ametesc des.Nu stiu, dar e posibil sa raman insarcinata? I-am spus si prietenului meu si a plecat nervos facandu-ma in toate felurile.nu ma pot desparti de el.parintii sunt plecati in Italia, iar eu sunt singura. Ce ma fac?!

Răspuns Câştigător
| foksy a răspuns:

Prietenul tau este un nesimtit daca te-a facut in toate felurile si inseamna ca nu tine deloc la tine. Parerea mea estte ca ar trebiu sa iti faci un test de sarcina si sa vezi daca este pozitiv sau negativ.Atunci iti vei da seama daca esti sau nu insarcunata, iar daca esti ar trebui sa vorbesti cu parintii tai si sa le spui adevarul... sper ca ti-am fost de ajutor...

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este prea devreme sa ai semne de sarcina. In plus, daca ati folosit prezervativ, posibilitatea de a fi insarcianata este extrem de mica. Asadar, cauta alta cauza pentru simptomele tale

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Dar tu ai vazut ce canicula e afara de cateva zile bune?!
Poate fii doar de la asta si de la faptul ca stai stresata mereu.

Prietenul tau e cam nessy, dar tu l-ai ales asa ca nu ma bag.

Ai grija si fa un test de sarcina daca tot stai cu gandul.

| Ellenna a răspuns:

Nu inteleg de ce prietenul tau s-a enervat si te-a jignit. Cred ca ai gresit ca ti-ai inceput viata sexuala cu el,dar a fost alegerea ta. Cred ca ar fi mai bine sa te duci la un control, sau sa faci un test de sarcina. Si sa te linisteti. Pot fi simptone din cauza ca ti-ai inceput viata sexuala. Imi pare rau sa iti spun, dar, sincer, cred ca relatia ta cu tipul respectiv nu va dura. Daca tinea la tine, era langa tine, nu se enerva si IN NICIUN CAZ nu te jignea.

| Papusik a răspuns:

De ce s-a enervat prietenul tau si tea jignit?
Ca daca pana la urma esti insarcinata el e vinovat. Ca tu singura nu puteai sa faci un copil. E un nesimtit prietenul tau :-s.
Cred ca ar fi bine sa faci un test de sarcina.sad Poate s-a fisurat prezervativu sau s-a intamplat ceva si poate ai un bebe sad.

| cupcake02 a răspuns:

Probabil nu esti insarcinata, pentru ca nu cred ca ar aparea chiar atat de devreme aceste simptome. Calmeaza-te, fa un test de sarcina si daca nu iti vine menstruatia la timp mai fa unul. Cat despre prietenul tau... este un mitocan care habar nu are prin ce treci si vroia si el niste sex... Parerea mea e sa te gandesti bine si sa alegi cu capul, nu cu sentimentele.

| dolcEE a răspuns:

Fa-ti testul de sarcina si daca e pozitiv o sa ai un copilas.

| Bobo893 a răspuns:

In primul rand reactia prietenului tau nu mi se pare una la locul ei, parerea mea. Daca s-a rupt prezervativul in timpul actului sexual, atunci simptomele tale sunt justificate( desi sunt prea putine sanse) Eu ti-am expus situatia, astea-s posibilitatile.