| LauraAna98 a întrebat:

Am 17 ani si ca orice om, am si eu o curiozitate. As vrea sa incerc sa ma masturbez introducandu mi un deget in vagin, pana acum doar imi masam clitorisul. Insa problema este ca nu stiu daca ma voi dezvirgina si vreau, de asemenea, un raspuns cat mai concret.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eşti virgină până în momentul în care ai un contact sexual ( indiferent dacă e oral, normal/vaginal sau anal ) cu o persoană ( băiat sau fată )...

Dacă NU introduci degetul/degetele ( sau alte obiecte în vagin ), NU îţi rupi himenul.
Deci, eşti virgină şi d.p.d.v. fizic.

Dacă introduci degetul/degetele ( sau alte obiecte în vagin ), rişti să-ţi RUPI ( parţial sau total ) membrana himenală sad

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Trebuie sa faci sex ca sa nu mai fii virgina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sanse sa te dezvirginezi teoretic, adica sa iti rupi himenul, sunt. Practic insa vei fi virgina pana in momentul unui act sexual normal.

| mihai69 a răspuns:

E posibil să te deflorezi, dar virginitatea ți-o vei pierde abia la primul act sexual.

| Emilian65 a răspuns:

Decat sa faci asta, mai bine iti faci un prieten si faci sex normal cu el.

| SkyPilot a răspuns:

Depinde de marimea deschiderii himenului. In mod normal ai putea introduce un deget si ai si o oarecare libertate. Incearca cu mare grija.