| alexandraionela1234 a întrebat:

Buna, am 17 ani si fac kickboxing de 1 an jumate. De cand am început nu băgam pe nimeni in seamă, mai aveam o prietena, partenera mea de la kick. Si ii plăcea de un tip, asa ca am ajutat-o si am intrat pe pagina clubului, si a spus sa o ajut sa mai dau si eu mesaj sa găsească respectivul baiat. Am găsit un cont care nu avea poze, nimic. Am dat mesaj cu bună, si mi-a răspuns "am gagică vtm" si i-am spus ca am vrut sa întreb de un alt băiat daca il cunoaște, ma rog. Si eram sigura ca acel băiat "anonim" e de la sala. Si am făcut căutări si dupa o săptămână am aflat cine e. Când l-am văzut am simțit ca ma îndrăgostesc de el si de atunci pur si simplu am o obsesie pentru el, si el nici măcar nu se uita înspre mine, e foaarte arogant si plin de el, dar imi place foarte mult de el, are niște ochișori asa albaștri. Si chiar sunt obsedata de el, am plâns foarte mult vreo 10 luni. Acum 2 luni intrasem într-o relație cu un băiat, si ma rog ne-am despărțit. si imediat mi-a revenit obsesia pentru acel băiat, iar ma gândesc incotinuu la el, ci nu pentru băiatul cu care am fost împreună. Chiar nu știu ce sa fac, nu mi-l pot scoate din minte, m-a vrăjit... Si îl si vad foarte puțin, pentru ca grupa mea tine antrenamentele de la 17 la 19, si ei vin dupa noi, si eu apuc sa il vad cam 20 minute ca vin mai înainte sa se schimbe, ma rog. Chiar nu știu cum să-l scot din mintea mea, si ai mei stiu de obsesia mea. Si sa nu-mi spuneți de psiholog ca nu vreau.

6 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Gandeste cu capul si o sa vezi ca este doar o reactie chimica si hormonala a corpului

| anonimuIl a răspuns:

Dacă ești sportivă la 17 ani și el e la fel ca tine caută să te vadă că sigur îi va plăcea de tine.

| Together a răspuns:

Esti aproape de situatia in care e un barbat cand ii place de o tipa, dar ai o mare calitate. Sex cu o tipa noua motiveaza foarte puternic un barbat.

Deci trebuie sa-l prinzi undeva singur si sa-i dai de inteles ca te atrage si il vrei sexual, si daca ajungi cu el in pat sa te asiguri ca se simte bine.

Pandeste-l dupa/inainte de curs sau oricand e singur si baga-te in seama cu un ranjet larg sa inteleaga tot ce trebuie. Daca zici ca e arogant are experienta si stie cum sa mearga mai departe, dar fa-l sa inteleaga ca nu ii ceri decat sex, cel putin in prima faza, pana se ataseaza.

| Kiran a răspuns:

Pai, tu ai atractia fizica de el, afla daca are iubita si daca nu... seara placuta sa ai, poate iti va trece dorinta.
Psihologul nu va face decat sa iti explice problema pe care 80-90% deja o cunosti. ori te certi cu el ca sa il invinuii ca e super nesimtit etc. ori suporti sau varianta cu seara / ceva "serios"

| Ether a răspuns:

Mergi frumos si da-i de inteles clar sau spune-i direct. O sa afli sigur raspunsul, dar probabil iti e frica de unul negativ. Alternative nu ai decat sa continui sa te framanti.

| DepikaPadukone a răspuns:

Culcate cu alți ia-ți pastilele de a doua zi ca să fi sigura ca ai rămas virgină în continuare din câte știu eu sigura 200% nici nu contează dacă este mai mic sau mai mare sau drogat boschetar și nici locul nu conteza și în parc nopțile și în mașină pe un deal sau într-o parcare le bancheta din față sau spate să fie mai mult loc sa poți sate miști și acasă la el e mai sigur la el sa nu va vadă ai voștri e rușine e doar o aventura o pardon experienta o numiți voi ăștia maturi și cu principi în viața.Nu uita de pastila de a doua zi. Era sa uit asigurate ca ești beata ca să ai motiv pe ce sa dai vina ca te loat valul și nu știai ce faci nu erai conștient de cât te freca alți și tu nu făceai nimic erai inconștiență și nu știai ce-ți face alți și ce faci tu deloc și a fost doar si doar o greșeală mică.