| Ofiintă a întrebat:

Ce este iubirea?
Dece o confundam cu obsesia? Mai pot fi indragostita de cineva, desi sunt dar pare mai mult o obsesie de care nu pot scapa?
Ma refer sa ma indragostesc de o persoana care sa simta acelasi lucru pentru mine.

Răspuns Câştigător
| Addiction a răspuns:

Iubirea este un sentiment care te inalta la cer, este atunci cind in orice secunda vrei sa auzi rasuflarea persoanei iubita ( indiferent daca e pereche sau simplu cineva apropiat), iubirea mai inseamna incredere, sustinere, si in niciun caz nu o confundam cu obsesia doar uneori poate devini o obsesie pentru unele persoane. Daca ai patit asta e mai bine sa te indepartezi de acea persoana si sa incerci sa uiti prin diverse ocupatii.hee hee Succese!:*

5 răspunsuri:
| Elena_9064 a răspuns:

Buna.Iubirea este un sentiment foarte frumos pe care cred ca la simntit toata lumea pana cand si animalele stiu sa iubeasca eu am o pisicuta si o iubesc mul si stiu ca ma iubeste si ea.
Si eu st obsedata de un baiat... Nuj ce sa zic dar cred ca asta este viata nu te poti indragosti de orcine.

| xCatastrophe a răspuns:

Dragostea nu se explica doar se simte.winking Asta e tot ce am de zis big grin.

| florocirc a răspuns:

Cand vine vorba de iubire este cel mai complicat, deseori, poate nu e iubire, o obsesie cum o numesti tu. Si eu trec prin acelasi lucru, credeam ca simt ceva pentru acel baiat, intr `adevar imi placea de el, apoi si lui de mine, chiar m `a intrebat daca vrem sa fim impreuna, iar pusa in fata faptului m am blocat. desi raspunsul a fost 'nu', continui sa urmaresc cand intra pe mess, ce face pe facebook, si continuam sa ne vorbim de parca am fi impreuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trimit un citat foarte frumos si poate te vei gandi la el

Dragostea nu cade niciodată. (Corinteni I-13)
De aş grăi în limbile oamenilor şi ale îngerilor, iar dragoste nu am, făcutu-m-am aramă sunătoare şi chimval răsunator. Şi de aş avea darul proorociei şi tainele toate le-aş cunoaşte şi orice ştiinţă, şi de aş avea atâta credinţă încât să mut şi munţii, iar dragoste nu am, nimic nu sunt. Şi de aş împărţi toată avuţia mea şi de aş da trupul meu ca să fie ars, iar dragoste nu am, nimic nu-mi foloseşte. Dragostea îndelung rabdă; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieşte, nu se laudă, nu se trufeşte. Dragostea nu se poarta cu necuviinţă, nu caută ale sale, nu se aprinde de mânie, nu gândeşte răul. Nu se bucură de nedreptate, ci se bucură de adevăr. Toate le suferă, toate le crede, toate le nădăjduieşte, toate le rabdă. Dragostea nu cade niciodată. (Corinteni I-13)

| RAZVANEL_4513 a răspuns:

Pai depinde cum iti controlezi sentimentelewinking