| Aaaa_9351 a întrebat:

Am 17 ani si sunt virgina. De curand eu si prietenul meu am tot abordat tema asta SEX. Nu stiu ce sa fac, imi e frica sa nu raman insarcinata. Am mai cautat pe net diverse informatii pentru a nu ramane si am aflat ca as putea avea contactul sexual dupa menstruatie fara sa imi fac probleme ca as ramane. As avea nevoie de cateva sfaturi clare deoarece ce am gasit pe net m-a ametit rau de tot.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai putea folosi prezervativ pentru a fi sigura ca nu ramai insarcinata. Dupa menstruatie, fara prezervativ, ai un risc intre 5 si 10% de sarcina. Nu stiu daca tie ti se pare suficient de mic pentru a nu-ti face probleme, dar prezervativul ti-ar oferi un risc de 0, 02%.

8 răspunsuri:
| alina_7878 a răspuns:

Sa nu faci sex neprotejat inainte cu cca 2 saptamani inainte sa iti vina ciclul
poti face sex neprotejat imediat dupa ciclu dar nu in timpul lui
foloseste prezervativul si poti face sex oricand existand un risc de 3% sa ramai insarcinata happy
prezervativul e sfant big grin

| djciupi a răspuns:

Eu te sfatuiesc s nu faci farawinking laughing asa am facut si eu dar cu prezervativ si senzatia baiatului la placere e altawinking... cand mi-a ven s ejaculez... nu am scos afara :X laughing dar eram protejatwinking si nici lui nu ii va veni iti spun sigur asta
deci protejeaza-te!

| ghita1996 a răspuns:

Nu esti prima dar protejazate mai bine

| bebytssa_9768 a răspuns:

Si eu am 14 ani. si am fc`o cu prietenul meu cu 2 prezervative odata ca sa fim siguribig grin
poti incerca si uh`:p

| bebytssa_9768 a răspuns:

Dc?

fetytzza_cu_styl
uite i`a id`u meu si mai vb:p

| Lampard a răspuns:

Pai pune-l pe prietenul tau sa foloseasca prezervativ si nu vei ramane insarcinata. Daca foloseste prezervativ sunt sanse de 99. 98% sa nu ramai insarcinatawinking

| Aaaa_9351 explică:

Noi 2am decis sa nu folosim prezervativ, v-a termina afara

| Aaaa_9351 explică:

Nu cred ca o sa iti urmez sfatu... straight face