| Dadadasaunu a întrebat:

Bună! Am 20 de ani și am o relație la distanță cu o fată de 16 ani. Suntem împreună de doi ani de zile și chiar ne iubim și ne sprijinim mereu. Ne-am văzut o singura data și chiar vrem sa petrecem timp împreună ca și un cuplu normal însă părinții ei nu știu de relația noastră. Întrebarea mea este: este legal sa ieșim la întâlniri? Adică să facem doar lucruri romantice, fara sa întreținem relații sexuale? As vrea sa știe și părinții ei însă îmi este frică de faptul că m-ar respinge și chiar nu pot renunța la ea.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Legal este,dar ar trebui sa stii ca lucrurile romantice aprind simturile si imaginatia si,la un moment dat,ajungeti la sex.
Pentru ca tu esti cel care gestioneaza relatia,keep calm si invata sa astepti.
Va trebui sa discuti si cu parintii ei,sa stii,oamenii au dreptul sa cunoasca adevarul,dar daca stii sa prezinti situatia, posibil sa fie de acord, vorbim de o relatie la distanta, nu?
Be smart, use your up brain!
happy

| RAY a răspuns (pentru greece12):

Cand ai erecție numai gândești.

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

Nu "numai".
Nu mai gandesti.Doua cuvinte.
Si totusi, omul, desi animal, e un animal superior, adica uneori mai si gandeste.

| RAY a răspuns (pentru greece12):

Atracția sexuală este involuntară,pornește dintr o zona primitivă,rațional nu simțim dorința sexuală,tu acum vb de auto control, mam documentat despre asta, auto controlul are legătură cu glugoza din creier, are o limită, ai auzit de restul maslow?

| greece12 a răspuns (pentru RAY):

Suntem la o intrebare care cere raspuns, nu la o cafea in mall.
In plus, cand exista probleme gramaticale, piramida lui Maslow se sinucide brusc.

| RAY a răspuns (pentru greece12):

Omule te am întrebat pentru că răspunsul are legătură cu întrebarea, atacul la persoana nu are

| Fatamuntilor a răspuns (pentru greece12):

Deci daca eu daca ma plimb despuiata prin parc, i se trezeste instincul masculului? nu exista autocontrol la primate'? nu-si tine,, bijuteria 'in frau? exista o legatura intre creier si,, instrument'' in aceasta speta? intreb pentru un prieten! rolling on the floor

| Dadadasaunu explică (pentru greece12):

Mulțumesc frumos pentru răspuns!

| Dadadasaunu explică (pentru RAY):

Poate in cazul tău. Unii își mai folosesc rațiunea, daca înțelegi ce spun

| RAY a răspuns (pentru Dadadasaunu):

Poate esti asexual

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Fatamuntilor daca nu esti atragatoare fizic nici un mascul nu va avea erectie,erectia face ca mai mult sange sa se duca spre penis decat spre creier,putem noi oameni decide? da,putem,datorita parti frontale omul poate, dar sunt si alte animale care au auto control, orice om se poate controla de la orice, daca omul se poate sinucide ceea ce e sfidator impotriva evolutiei, omul poate absolut orice

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E o copila băiete are 16 ani, e vârstă la care trebuie sa experimenteze sexul, viata, ce romantisme, nu face sec cu tine că nu te place ei tu vrei vaginul ei

| RAY a răspuns:

Fatamuntilor pedofili se simt atrasi sexual de persoane care nu au ajuns la pubertate, asta nu intra in normalitatea care o numim sexualitatea umana, pentru ca nu are sens nici evoluativ, simti atractie fata de o fata de 18 ani care e la pubertate si poate sa se reproduca, pedofilia e o boala mintala, homosexualitatea nu e, transexualitatea nu e, hetrosexualitatea nu e

https://semneletimpului.ro/......iliei.html

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Am citit aici pe TPU ca o fata de 16 ani poate intretine sex cu un tip de 19 ani

| dullcat a răspuns:

Buna.De ce nu ti-ai cautat o fata de la 18 ani in sus, ca sa nu-ti mai complici existenta inutil?

| Fatamuntilor a răspuns:

Acum 7 ore | RAY a răspuns (pentru RAY):

Fatamuntilor daca nu esti atragatoare fizic nici un mascul nu va avea erectie,erectia face ca mai mult sange sa se duca spre penis decat spre creier, putem noi oameni decide? da, putem, datorita parti frontale omul poate, dar sunt si alte animale care au auto control, orice om se poate controla de la orice, daca omul se poate sinucide ceea ce e sfidator impotriva evolutiei, omul poate absolut orice

,, orice om se poate controla''! serios? sunt destule fetite de nici 10 ani violate de masculi care cred ca detin control! Desi asfel de specimene nu pot fi numite oameni, au totusi cap, trunchi si membre.Nu si creier! SAU il au dar nu il folosesc

| haileewatson a răspuns:

In doi ani de zile v-ati vazut o singura data si va "iubiti"? laughing) amuzant

| Smmo a răspuns:

Pana face 18 ani as zice sa va rezumati la plimbari in parc si prin oras uneori, ca sa nu apara ocazia sa faceti sex. In timpul asta se pot intampla multe, ii poti si cunoaste parintii daca se iveste o ocazie potrivita. Mi se pare ca sunteti amandoi tineri. Ea e in formare si tu esti cam nesigur pe tine deocamdata.

| Aldutssss31 a răspuns:

Dacă are cel puțin 16 ani împliniți este in regula sa întrețineți și relații sexuale, dar nu mai stiu sigur dacă se aplica regula sa nu depășești cu mai mult de 3 ani vârsta fetei. Dacă chiar o iubești mai puteți aștepta pana la majoratul ei si atunci nu vor mai avea ce sa spună părinții.

| Flamanzila a răspuns:

Pare o ''relatie'' care moare asa de rapede cum a si inceput probabil. Eu spun sa te duci in fata oglinzii si sa iti pui cateva intrebari mai serioase si sa te opresti din romantismul asta cinematic.
Relatiile la distanta nu sunt relatii, sunt doar cunostinte virtuale. Posibil cunosti mai bine pisica din fata blocului decat persoana de la capatul celalalt al firului.

| Kakashihatake690 a răspuns:

Acum depinde și de părinți pentru ca sunt șanse sa te accepte și sa nu te accepte. Și nu as putea sa spun ca este legala chestia asta chiar dacă nu se întâmplă nimic sexual între voi, dar dacă părinții sunt de acord feriți-vă de politie.