| Sabina_4210 a întrebat:

Buna,am 21 ani,am un prieten, suntem impreuna de 1 an si 3luni, insa ne stim de vreo 2 ani,avem o relatie frumoasa,eu sunt din Republica Moldova, el Romania.Vine mereu la mine in Moldova,ne facem planuri serioase, dupa ce termin facultatea sa ma mut cu el in Romania.Intr-o zi am ajuns la limita prin a ne saruta prea mult si si cat pe ce sa facem dragoste, eu sunt virgina si el stie si nu ma preseaza niciodata ca trebuie sa facem etc.Ma intelege.De atunci nu a mai incercat.Insa deja eu as vrea, am incredere in el si chiar as dori sa incep viata intima cu el.Numai ca imi este frica,nu stiu ce sa fac,m-am hotarat intr-o zi sa-i spun ca vreau dar m-am oprit,aveam emotii mari.Mi-i frica ca sa nu raman insarcinata, sau ce voi simti in momentul actului si dupa.Am multe intrebari in gand.

2 răspunsuri:
| DiazAndreea a răspuns:

Pai daca te simti pregatita nu trebuie sa iti fie frica. vorbeste cu el spune-i ca ai vrea sa faceti dragoste dar ca nu vrei sa ramai insarcinata si sfatul meu etse sa folositi prezervativ doar pentru a fi tu linistita. o sa te doara prima, a2a oara...depinde de cum te face el sa te simti. oricum ai 21 de ani poti sa iei decizii bune de acum. bafta

| uncas a răspuns:

Buna,
Eu zic ca ai hotarat in momentul oportun sa faci acest pas.De ramas insarcinata nu poti ramane daca va protejati.in timpul actului sexual nu vei simti decat o mica durere atunci cand te dezvirgineaza iar dupa o sa te simti putin ametita; asta a doua zi.Eu zic sa-ti iei inima in dinti si sa faci acest pas.Bafta