| skydi a întrebat:

Am 22 de ani. Timp de 3 luni am comunicat cu o domnisoara pe net.Am ajuns sa ne "apropiem unul de altul" chiar daca si virtual.Chestia e ca noi prima data am facut cunostinta la mare in vacanta, acolo ne-am intilnit intimplator. Dupa ce am venit de la mare nu ne-am mai vazut in realitate, insa am comunicat pe net.Domnisoara are 17 ani, stiu ca mintea poate ii zboara, dar de fapt inca nu stiu precis ce zace in ea.Chestia e ca cind vorbea cu mine pe net, era foarte deschisa, a spus ca s-a indragostit in mine din prima clipa si ca vrea sa ne vedem real.Suntem din acelasi oras.Eu nu m-am grabit sa fac pasul, adica, sa ne vedem, caci mi-a fost frica de sentimentele mele pe care le voi depune, faza e ca ma indragostesc foarte repede, iar ea se poate satura in orice moment.Totusi a venit ziua cind am hotorit sa ma vad cu ea.Ne-am vazut intr-o zi frumoasa, 8 Martie.Cind m-a vazut, mi-a sarit in brate, adica nu m-am asteptat, a inceput sa ma sarute si desigur ca eram foarte bucuros.Am petrecut timpul foarte frumos. Mi-a spus ca ii place libertatea, nu-i place sa fie sufocata. Iata au trecut 3 zile de cind ne-am vazut iar eu tot nu ma pot linisti, evident ca m-am indragostit. Dar nu inteleg de ce in tot acest timp ea nici nu scrie, nici nu suna, nimic.Eu as vrea sa o sun, sa-i scriu, dar ma gindesc la cele spuse de ea,"sa nu o satur". Poate voi imi spune-ti ce ar insemna aceasta tacere a ei? Am observat ca atunci cind vorbeam pe net era mai multa pasiune, acum ne-am vazut si gata, s-a domolit parca ceva. E chestia oare in varsta ei?

8 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Esti super bunoc love struck

| Castiel a răspuns:

Dude it sucks si eu ma indragostesc prea repede si idioatele astea se satura rapidlaughing pe net am avut doar o relatie prin care m-am indragostit si mi-a traso frate una este pe net... una este in real de ex pe net poate sa-ti spuna orice ca nu-ti dai seama daca te mine poate este amatoare de telenovelelaughing si vrea sa faca cu tine una te-ai gandit? asa mi-a zis si mie ca o sufoc si nu stiu ce bullshit:-J fetele sunt malefice!laughing eu zic sa stai mai mult cu ea si daca tot spune ca o sufoci inseamna ca nu te iubeste sau daca asa este personalitatea ei, nu este pentru tine!

| Johnny_3797 a răspuns:

Mda este o problema serioasa.Stii poate fi multe cauze dar eu iti voi spune care pentru mine sunt cele mai evidente.
1.Sau ei chiar ca ii capul este inca in nori si nu prea doreste relatii serioase...In asa momente cel mai bine sa mai vorbiti asa incetishor si apoi sa numai vorbesti dar deamu vezi treaba ta.
2.Cind de 8 martie te-a vazuut in realitate poate nu i-a placut ceva, credea ca poate esti asa si asa, dar cind colo nu s-a inplinit dorintele ei si acum ea nu prea doreste sa aiba relatie cu tine.
3.S-a intimplat ceva si acum nu are dispozitie si tot asa.

Sfaturile mele sunt:
Sa nu stai locului daca o simpatizezi,vorbeste cu ea,cel mai bine sa iesiti la o plimbare si sa vorbesti cu ea sa-i spui ce simti sa o intrebi daca si ea tot, sa o intrebi poate s-a intimplat ceva, sau daca nu i-a placut ceva in tine.Dar cel mai important este sa afli ce si cum.Ai grija si Multa bafta, sper ca te-am ajutatwinking

| mykydutza001 a răspuns:

Bunahappydiferenta de varsta nu este foarte mare deci eu una nu vad o problema astahappyPoi nu ai cum s-o sufoci daca zici ca ea in astea 3 zile nu ti-a scris nimic, nu te-a sunathappysi nici tu nu ai sunat-ohappybanuiesc ca atunci cand s-a referit la asta se gandea sa nu o suni pe minut sau chestii de genulhappyeu te sfatuiesc sa o suni tu si sa o intrebi care e motivul pentru care nu mai da nici un semnhee heeca banuiesc ca exista unulhappy

| puffika a răspuns:

Nu nu e in varsta ei.Ba da chiar te mai asteapta si pe tine. Fetelor le place sa fie sunate sa li se tremite mesaje de dragoste dar nu din ora in ora asta a vrut sa spuna ea intelegi? Si daca nu e asta poate a fost ocupata stii ca a fost 8 martie si na poate a avut treaba.Eu zic sa o suni tu dar faci cum vrei.Dar e mai bine asa.

| dascalu_7622 a răspuns:

Sau poate nu esti genu ei! Cat despre sunat... fetele vor ca baietii sa faca primul pas happy

| princess_8434 a răspuns:

Buna! poate a fost doar o simpatie si apoi a aparut alta dar incearca sai scrii poate te iubeste cu adevarat si ii e rusine dar poate vrea sa faci tu primul pas succes! pa pa

| Memphis_6272 a răspuns:

In trei zile nu prea puteau sa se schimbe multe happy dar ori ea nu te-a placut niciodata ori a fost ceva de moment, nu vreau sa te supar dar eu cred ca ar fi bine s-o suni si sa vorbiti deschiswinking