| anonim008 a întrebat:

Bunasad
Am avut contact sexual. Mi-a intarziat menstruatia 3 zile, nu am nicio simptoma de sarcina, cum ar fi: greturi, dureri de cap, pofte, sani intariti, etc. Mi-e foarte frica sa nu fiu insarcinata. La cate zile dp intarziere este sigur un test de sarcina?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,la o saptamana de la intarzierea menstruatiei iti poti face un test de sarcina,daca nu te-ai protejat sunt sanse sa fi ramas, dar daca ai avut grija, nu trebuie sa te sperii.Asteapta cateva zile sa vezi daca iti vine,ca se poate sa intarzie din alte cauze,nu neaparat din cauza unei sarcini. Daca vezi ca nu vine, atunci fa un test sa vezi cum sta treaba, bafta.