| anonim008 a întrebat:

am si eu o intrebare: inainte de menstruatie aveam dureri de sani, luna asta nu am... ink nu a treqt termenul, adica nu mi-a intarziat menstruatia. dar am avut contact sexual. e posibil sa fiu gravida? prietenul meu sp ca nu se poate ca el a fost atentstraight face e necesar sa ai in fikre luna dureri de sani? sau orice alta simptoma premenstruala? multumesc!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lipsa durerilor de sani nu este semn de sarcina. Sa-i spui prietenului tau ca daca este 100% sigur ca nu a ejaculat, ramane un risc de sarcina de cam 30% pe luna (de la lichidul prespermatic) care nu e deloc de neglijat.

| adrianajollie a răspuns:

Ceea ce ai tu e foliculina.
dupa primul contact sexual, nu o sa te mai doara sanii si nu o sa mai fie asa tarihappy
stai calma nu e vba de nicio sarcina.
FUndabatting eyelashes?

| alinac a răspuns:

Nu.depinde si de organism...pai abia cand iti va intarzia de la "termen" cam 2 saptamani dai fuga la farmacie si iti iei un test.

| nicoletutza_6255 a răspuns:

Pai asa ar trebui sa ai cateva simptome atunci cand iti vine menstruatia, dar ti-a intarziat, nu-ti fa probleme ca s-ar putea si din cauza unei receli si daca nu vezi ca nu iti vine si dupa vreo saptamana jumate mergi la frmacie si iei un test.

| RoxanaPuiu a răspuns:

Inainte sa faci sex, ar fi bine sa te interesezi mai amanuntit despre consecintele lui asupra fizicului si psihicului tau. Si ar mai trebui sa te interesezi pe internet ce e ala un avort, ca viata nu-i asa de simpla. In plus lichidul pre-ejaculatoriu poate contine spermatozoizi. Nu-i joaca cu viata.