| Mhbi a întrebat:

Am avut un contact sexual cu iubitul meu în această seara și a ejaculat mult prea repede, nici nu a intrat bine ca s-a și terminat.E a doua oară consecutiv când se întâmplă asta și nu înțeleg de ce. Este normal ce se întâmpla? Sau are el vreo problemă?

11 răspunsuri:
| Negoiu a răspuns:

Un act sexual normal durează între 3 şi 30 de minute. Ce-i mai puţin sau mai mult intră în sfera „problemelor". Acestea pot fi pasagere, poate-i prea excitat, cu timp si răbdare se pot rezolva, dar dacă nu, trebuie cerută părerea unui specialist. La unii, din păcate, aceste probleme nu trec toată viaţa şi sunt ţinute „sub control" cu medicamente si unguente.

| Cristiaanandrei a răspuns (pentru Negoiu):

Si daca dureaza mai mult poate fi o problema medicala?

| Negoiu a răspuns (pentru Cristiaanandrei):

Ba bine că nu, eu m-am confruntat destulă vreme cu ejaculare întârziată şi am crezut că trece de la sine. Mi-a fost ruşine să mă adresez medicului, dar nu-i deloc plăcut să te roage partenera: „Te rog mult opreşte-te că nu mai pot!". Ulterior când vedeam că nu-mi vine nicicum „mimam" orgasmul cum mai fac unele femei. Nu s-a „prins" niciuna.

| Cristiaanandrei a răspuns (pentru Negoiu):

Intreb asta pentru ca si eu am problema asta... Nu o consider neaparat o problema. Ma simt bine doar ca nu imi dau drumul. Si aici ma refer la o ora junate doua minim. Ceea ce ma intereseaza este: e o problena medicala de care ar trebui sa ma ocup sau cata vreme nu ma deranjeaza pot trai cu asta fara sa imi fac griji pentru sanatate?

| Negoiu a răspuns (pentru Cristiaanandrei):

Poate ar trebui ca un medic să evalueze situaţia. Când am fost tratat de tulburări de somn am primit si pastile (deşi i-am spus doctorului că nu am probleme) pentru „pat", îmi mai amintesc numai de vitamina E. Multă, multă sănătate!

| Cristiaanandrei a răspuns:

E posibil sa fie si o problema medicala... Daca il tine mai putin de 2 minute in mod constant ar fi indicat sa afle si parerea unui specialist

| Vreausaatiu a răspuns:

Ejacularea prematura nu este o problema fizica, este mai mult psihic, partenerul tău este prea excitat. Propune-i un al doilea număr dacă poate.

| Mhbi explică:

Unde ai găsit tu versetul ăsta? Ca în Matei 14:5 nu exisă.

| youneedjesus a răspuns (pentru Mhbi):

Depinde de religia fiecaruia

| Mhbi explică (pentru youneedjesus):

Biblia e aceeași pentru toți.

| youneedjesus a răspuns (pentru Mhbi):

Am spus depinde de religie, nu de biblie.
Eu sunt spre exemplu, religia bordurii. La noi asa merge.