| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un contact sexual neprotejat, nu a ejaculat in mine iar la scurt timp am avut inca unul.Sunt in a 5 a zi dupa terminarea menstruatiei. Pot ramane insarcinata?

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

De ce neprotejat?! Nu ati auzit de prezervativ, sau iar e vorba de santaj?!
Lichidul preejaculator are destui omuleti incat sa va faca parinti!

http://www.mayoclinic.org/......q-20058518

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca perioada de eliminare a menstrei a avut o durata de 6-7 zile + cele 5 zile de dupa terminarea menstruatiei, reiese ca exista posibilitatea ca sexul sa fi fost intretinut in a 11-12 zi a ciclului menstrual, adica in PERIOADA FERTILA a unui ciclu de 28 de zile lungime. Fiindca intotdeauna dupa ejaculare in uretra ramane o cantitate suficient de mare de sperma si aceasta dupa 5-10 minute se fluidizeaza si involuntar se scurge din penis direct in vagin, probabilitatea de a se putea forma o sarcina este foarte mare cu o NEsansa situata mult peste 50%. Bineinteles ca acest lucru este posibil si valabil in cazul in care barbatul nu urineaza intre cele 2 contacte sexuale. atate! San