| madutza_ubytzik a întrebat:

am avut un prieten, am fost impreuna cu el 1 an si 5 luni iar in ultimul timp relatia noastra s-a racit asa ca am pus punct. acum sunt cu alt baiat impreuna de 3 saptamani, e cu mine in clasa, e super simpatic si chiar am inceput sa tin la el dar fostul meu prieten e cu mine in liceu si mereu cand il vad ma gandesc la el si plang dupa el. Cum pot sa nu ma mai gandesc la el fiindca stiu ca nu o sa uit niciodata clipele ce au fost intre noi? Nu vreau sa mai sufar pentru el si nici nu vreau sa imi stric relatia cu actualul meu prieten din cauza asta. Va rog ajutati-ma! fundita+vot

Răspuns Câştigător
| adelaroman79 a răspuns:

Pfff.
Din moment ce plangi cand il vezi pe hol, eu zic ca iubirea dintre voi nu e gata, cel putin din partea ta...
Dar fiecare are demnitatea lui! Daca crezi ca te-a ranit si de asta v-ati despartit, nu te lasa calcata in picioare, nu deveni roata de rezerva, pe care o foloseste atunci nu poate avea alta prietena!
Si daca plangi dupa fostul, tu cum poti spune ca ti la actualul?
Cum iti poti imparti inima,, in 2?''
Oricum, daca ti la actual mai mult decat la ex, incearca sa-l uiti, la fel cum probabil face si el.Doar ca fiind baiat, nu pune mult suflet in relatie, deci la finalul ei nu e dezamagitlaughing
Asa sunt majoritatea baietilorhappy.
Eu zic sa fii tare, sa nu dai inapoi indiferent ce zice exu si sa lupti pentru dragostea actuala, sa incerci sa-l uiti.Si cea mai buna solutie ar fi sa petreci cat mai mult timp cu actualul, altfel il vei uita garantat pe ex, chit ca-l vezi la scoala in fiecare zi!happy

3 răspunsuri:
| doinitza12 a răspuns:

Da lasa trecuta in trecut ...traeste prezentul fate ca nu exista si ca tot cea fost a fost doar un vis.

| Denis_1354 a răspuns:

Pai daca nu poti sa-l uiti inseamna ca il mai iubesti(placi)totul trece cu timpul, gandeste-te la prezent, nu trai in trecut nu merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un an jumate nu se sterge asa repede. O sa dureze o perioada, dar v-a trece. Cat despre actualul explica-i ce si cum si daca e baiat bun va fi alaturi de tine.
Bafta.