| Mimmiy a întrebat:

Eram toate 4 cele mai bune prietene.Pana cand una dintre ele, adica E. a racit relatia cu una dintre noi 4 adica cu M.
Si nu prea si-au mai vorbit. M. nu a venit nici la ziua lui E.
P. este BFF cu mine inca din clasa 1..prietene de 7 ani.
Acum 2 luni am lipsit de la scoala cam 2 saptamani din cauza unei raceli mai puternice si cand am venit la scoala am observat ca P. si E. erau mai apropiate ca niciodata. Adica tot timpul si-l petreceau impreuna. Cand eram BFF toate, P. mai mult iesea cand ieseam eu cu E. sau cu M. Dar acum...Le vezi pe E. si P. prin oras...E. mai mereu o gaseai acasa la P. si tot asa.
Si pe M. nu au mai bagat-o asa de tare in seama.Cu mine nu au nici o problema, sunt prietena cu toate 3 in aceeasi masura dar faza e ca prietenia noastra s-a cam racit si nu e bine.
Si P. s-a schimbat mult.Are aere de domnisoara, se da cu fond de ten, se uita dupa baieti ( ce fata nu face asta!?) si se duce la teatru impreuna cu E.
M-as fi dus si eu numai ca timpul nu mi-l permite. Vreau sa iau o nota mare la EXAMEN ( sunt a 8a). Inainte sa se duca la teatru am intrebat-o daca se duce si ea adica P. a zis ca nu si alte chestii si acuma!
Plus ca a inceput sa vorbeasca prostii non-stop.
Nu stiu ce se intampla.Ma gandesc daca o sa ma dezamageasca P. vreodata si daca o sa mai pastram legatura. Dupa examen, eu cu M. o sa dam la acelasi liceu, E. la altul si P. la liceul la care invatam acum.
Sfaturi!?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu si prietenele tale aveti comportamentul specific varstei. cand se fac si se desfac prietenii. si asa o sa fie cam toata viata ta si a lor, a noastra! prea multe intrebari inutile. vezi-ti de examen! in perioada asta schimbi, adaugi prieteni. sa vedem daca o sa mai comentezi atunci cand o sa ajungi la liceu si o sa schimbi chiar tu prieteni/prietene. stai linistita! examenul e mai important! nici un prieten/prietena nu-ti poate garanta ca vei lua examenul doar prin simplu fapt ca esti prietena lor! adica, nu depinzi de nimeni in afara de pariniti. ei iti dau de mancare, te imbraca, te ajuta in incurcaturile mari! iar dezamagirile cauzate de relatii nu se vor sfarsi niciodata! inarmeaza-te cu rabdare!

| Mimmiy explică (pentru anonim_4396):

Mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mimmiy):

N-ai pentru ce! sper ca nu te-a suparat raspunsul!

| Mimmiy explică (pentru anonim_4396):

Nu..stai linistit

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mimmiy):

Multumesc! oricum, stateam linistit! dar am considerat raspunsul prea direct, prea dur. si nu vreau sa te superi pe mine pentru sinceritate!