| Mariapaunescu a întrebat:

exista posibilitatea sa raman insarcinata daca, am avut relatii sexuale neprotejate cu ejaculare in exterior, in perioada infertile, iar dupa 8 zile mi a venit menstruatia? tin sa mentionez ca a fost o mentruastie normal, nici de cum mentruatia confundata peste sarcina?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei reciti raspunsurile primite la intrebarile postate in data de 9 mai ai sa vezi ca ti-am explicat destul de detaliat si sper ca si pe inteles intregul prosces si mecanism de fertilizare si procreere.Indiferent de intarziere sau de data la care se produce menstruatia aparitia acesteia se datoreaza neaparat faptului ca organismul este "obligat" sa elimine din corpul femeii ceeace a mai ramas din ovulul nefecundat precum si endometrul in care urma sa se dezvolte sarcina in cazul in care aceasta se forma.Prin menstruatie organismul femeii elimina tot ce a fost vechi si pregatirea intregului sistem de reproducere pentru un nou proces de procreere.Deci posibilitatea existentei unei sarcini este complet eliminata/exclusa in cazul unei menstruatii care a decurs in conditii normale.Ce zici merit o funda?

| neutrino a răspuns:

Exista aceasta posibilitate, greu explicabila cuiva care nu prea le are cu scoala, respectiv cu, cartea.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Frate, ne-ai plictisit cu intrebarile astea repetate, pe acelasi subiect! Nu ai capacitatea de a intelege raspunsurile clare si logice pe care le-ai primit la celelalte intrebari? Pai atunci, locul tau nu este aici. Sex putem face toti, sex fac toate animalele! Mai greu e sa si gandesti inainte si dupa, greu e sa-ti asumi responsabilitatea pentru momentele de "placere" nesabuite, greu e sa te documentezi despre subiect inainte sa desfaci picioarele. Greeeeu!

| BeckhamRZM a răspuns:

Da' pe la școală n-ai trecut?