| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am ciclu neregulat, dar aplicatia pe care o tin imi spune ca pe 8 eram la ovulatie. In ziua aceea, prietenul meu dupa ce a ejaculat, a introdus un deget in vagin.el spune ca nu s-a atins cu acel deget de sperma. Dar nu sunt sigura.(ultima menstruatie a fost pe 26 iunie)
Sunt sanse de sarcina?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fii mai clara, ati facut sex neprotejat? ca tu sari direct la "dupa ce a ejaculat"... deci, ti-a introdus penisul in vagin chiar si pentru 1 secunda, da ori ba?

| idkidc a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu,am specificat doar degetul

| corbulalbrosu a răspuns:

Aplicatia respectiva se poate folosi doar in cazul in care ciclul menstrual este REGULAT. In cazul in care ciclul este neregulat informatiile, datele oferite de aplicatie sunt 100% gresite/eronate. Fata/femeia, care are ciclul menstrual neregulat, este "condamnata" sa intretina intotdeauna doar sex protejat. In cazul descris de tine nimeni nu-ti va putea da un raspuns corect decat doar niste simple presupuneri cu totul subiective. Ar fi indicat sa mergi la o consultatie ginecologica pentru ca pe baza unor analize specifice sa ti se prescrie un tratament hormonal in vederea reglarii ciclului tau menstrual. Probabilitatea de sarcina in acest caz se poate considera ca fiind extrem de mica, insa nu se poate exclude in totalitate. Multa sanatate!