| Dori334 a întrebat:

Am făcut dragoste cu iubitul meu in urmă cu 3 săptămâni. Țin să menționez că m-a dezvirginat și a folosit prezervativul de fiecare dată, doar că la un moment dat, chiar cand a introdus penisul, prezervativul s-a rupt. Nu s-a terminat in mine. CM mi-a venit la termen. Este posibil să fiu însărcinată din cauză că s-a rupt prezervativul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul menstrual, nu s-a intamplat nimic.
Spune-i baiatuluis a cumpere numere mai micid e prezervative, ca sa nu riste sa se mai rupa altul, pe viitor.
Prezrevativul se rupe dintr-un singur motiv: cand este prea mare (larg) pentru cucul baiatului.
Prezervativul trebuie sa intre greu pe penisul in erectie si sa stea perfect intins pe el, precum sta pielita pe salamul de sibiu, fara cute, fara sa se miste, fiindca in timpul sexului daca-i larg, se rasuceste pe penis, pana se intinde la maxim si pocneste.

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca ai fi ramas, dupa 3 sapatamani ai fi avut deja ceva semne.

| corbulalbrosu a răspuns:

Insasi simpla existenta si manifestare a procesului de sangerare menstruala, in proportie de peste 99% reprezinta garantia ferma ca in ciclul menstrual anterior ovulul nu a fost fecundat si in consecinta, fiindca NU s-a format si NU s-a instalat sarcina in interiorul uterului, in acel caz organismul femeii elimina tesutul numit endometru fiindca a devenit inutil. Sangerarea menstruala care porneste la data preconizata sau cu o mica diferenta de +/- cateva zile si pe urma se manifesta/desfasoara pe durata a cel putin 2-3 zile este apreciata si considerata ca fiind NORMALA d.t.p.d.v. chiar daca cantitatea se sange menstrual eliminat este mai mica. In astfel de situatii teoretic in proportie de peste 99% este imposibil sa existe o sarcina instalata, una care sa fie chiar si pur ipotetica. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Clar nu. Nu a ejaculat nimic și nu are de unde sa fii insarcinata.

| JayLuckyLuciano a răspuns:

Am patit, in cazul in care lucrurile stau exact asa cum zici tu este totul ok. Daca nu a ejaculat in tine si ti a venit la timp nu ti face griji. Pentru viitor, daca ejaculeaza in tine sau nu esti sigura poti lua Escapelle. Te scapa de o sarcina nedorita, luat cat mai repede dupa contactul sexual, maxim 48 de ore. Dar in cazul de fata nu ti face griji, nu e nevoie

| scorpioana a răspuns:

Am patit si eu asta, dar nu s-a intamplat nimic. Nu sunt sanse sa fii insarcinata, prezenta menstruatiei iti confirma asta. Sper ca am ajutat, distractie placuta in continuare si stati in siguranta. ^-^