| Alexa0 a întrebat:

Buna ziua acum aproximativ 3 saptamani am avut un contact sexual care nu a fost primul eu sunt virgina si iubitul meu nu si-a dat drumul in mine nu m-a dezvirginat si-a introdus penisul aproximativ jumate dar cu toate asta mi-este foarte frica daca sunt insarcinata? e posibil? imi este teama.Ar trebui sa imi fac griji? sau nu?

13 răspunsuri:
| kaylla a răspuns:

Probabilitatea ca sa fii insarcinata este foarte mica sau inexistenta. Daca ai avut un contact sexual nu mai poti fi virgina, chiar daca nu ai avut acea mica sangerare! Ideal este sa fiti mai precauti, sa va protejati si sa preveniti orice problema ar putea aparea!

| JustDoIt456 a răspuns:

Cum esti virgina fat-o daca a introdus penisul pe jumatate? Sigur ca exista si acest risc...Fii mai atenta.

| Atechan a răspuns:

Nu, daca zici ca nu "si-a dat drumul"

| Alexa0 explică (pentru Atechan):

A ejaculat, dar nu in interiorul meu.

| Atechan a răspuns (pentru Alexa0):

Nu are importanta atunci

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat a fost un contact neprotejat intre penis si vagin exista intotdeauna o sansa (destul de mica in cazul tau) ca un spematozoid aflat in lichidul preejaculator sa faca o surpriza neplacuta.

| Maya_deci_1993 a răspuns:

Alexa... cum sa mai fi virgina? cu siguranta el ti-a zis ca ramai in continuare virginadaca o baga doar jumatate. nu mai esti virgina. din moment ce ai avut contact cu. si daca nu si-a dat drumu in tine nu ai de ce sa-ti faci griji.

| Cristina777 a răspuns:

Daca stii precis ca esti inca virgina, nu trebuie sa-ti faci griji, cind esti virgina nu poti sa ramii insarcinata, dar pentru viitor folositi mai bine prezervativul. Sper ca te-am ajutat.

| floorii a răspuns:

Nu ar trebui sa iti faci griji... dar nu mai esti virgina..nu vreau sa te sperii dar acesta este adevarul..cred k ai o varsta frageda daca nu prea stii toate astea. oricum pe viitor fii mai atenta. te pup:*

| Alexa0 explică (pentru floorii):

Multumesc mult pentru raspuns. te pup:*

| floorii a răspuns (pentru Alexa0):

Nu ai pentru ce. Sper ca ti.am fost de ajutor.:*

| Alexa0 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.>:d< sper sa fie doar o aberatie de-a mea. dar traiesc cu teama asta pana la data venirii menstruatiei..ca daca nu imi vine inseamna ca sunt. daca imi vine. e totul ok.

| floorii a răspuns (pentru Alexa0):

Astept raspunsul tau ..adic daca iti vine sau nu.:* sa scrii..macar mie.:*