| Nustiuceusernamesamipun a întrebat:

Bună, am făcut heavy petting acu câteva săptămâni cu iubitu meu, el nu a ejaculat nici înainte și nici după acel contact dar totusi am simțit ud și ma gândesc ca e vorba despre acel lichid preseminal. Intre timp, mi-a venit ciclu în luna respectiva, în mod normal 5 zile dar încă stau cu stres ca poate fi vorba despre altceva pentru ca am tot auzit mituri ca ai mai sangera si daca ai avea o sarcina.
Credeți că mai are sens? Sau doar sunt extrem de paranoica, la orice durere de burta (am niste dureri usoare sub burta de câteva zile, dar nu tot timpul) am impresia ca sigur am rămas gravida sau ceva.
Îmi cer scuze dacă par penibila dar vreau sa primesc certitudine și sa nu ma mai stresez

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Atat timp cat menstruatia ti-a venit, din punct de vedere biologic este imposibila instalarea unei sarcini, stai calma.Problema aici o reprezinta faptul ca tu nu cunosti diferenta intre menstruatie si sangerarea de implantare, asadar te sfatuiesc sa citesti in linkurile urmatoare, ca sa te lamuresti.E explicat foarte bine:

https://www.drmax.ro/......-recunosti

https://www.medlife.ro/articole-medicale/sangerarea-de-implantare

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la petting nu se poate ramane gravida!

| Robert2526 a răspuns:

Lichidul ala, imposibil sa il simti, la modul sa simti ud, este extrem de putin cantitativ. Ceea ce ai simtit ud, a fost propria secretie.

Este absolut imposibil sa fi insarcinata. Poti sta fara grija