| Zzzzzzzzzzz a întrebat:

Buna. Am facut o acum 3 saptamani cu prietenul meu, a fost totul protejat iar el nu a ejaculat in prezervativ, menstruatia trebuia sa-mi vina zilele trecute insa nu mi-a venit inca, sunt sanse sa fi ramas gravida sau doar mi se regleaza ciclul menstrual?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca el nu a ejaculat in vagin nu există sanse de sarcina, numai fi stresata ca de aceea nu vine ciclul, stresul si dereglarile hormonale astea sunt cauzele. Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Pare ca tu ai ciclul de tip NEREGULAT, deci nu s epoate regla nimic, in situatia asta.

| Zzzzzzzzzzz explică (pentru Violleta2022):

Adica la ce va referiti ca nu se poate regla nimic?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Zzzzzzzzzzz):

Exact cum ai auzit, un cilu de tip NEREGULAT nu se poate regla niciodata!
El vine cand vrea el si nici o aplicatie d epe fata pamantului nu poate sa "ghiceasca" cand va veni urmatoarea data.
Jumatate din femeile de pe pamant au ciclul de tip neregulat si traiesc bine merci, cu el asa cum le este corpul si organismul.

Exista medicatie chimica, de tipul anticonceptionalelor care regleaza ciclul, dar nu te sfatuiesc sa iei toata viata acesti hormoni sintetici, fiindca acum dupa 30 de nai de la descoperirea lor, au descoperit ca produc cancere si modificari severe in corp.
Daca jumatate din femeile lumii sunt capabile sa traiasca cu un ciclu de tip NEREGULAT, care vine cand vrea el, vei putea si tu la fel de bine, s-a traiesti si sa inveti sa te protejezi mai ales la sex, ca sa nu ramai gravida, fiindca nu exista aplicatie pe lumea asta, care sa-ti ghiceasca perioada fertila, ovulatia sau urmatoarea menstruatie.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Tu ce crzi? Dacă nu a ieșit materia cenușie și a fost și protejat, ce crezi? thinking

| Zzzzzzzzzzz explică (pentru Paracetamol0lol):

Stiu ce spui dar crede ma ca sunt putin speriatacrying

| IreneeDiana a răspuns:

Buna.
Șanse sa rămâi nu sunt.
Dacă era un sex neprotejat și chiar și fără ejaculare în vagin erau mici șanse să rămâi însărcinată din lichidul preejaculator (care are spermatozoizi putini, sau in unele cazuri inexistenți )
Ciclul poate fi dereglat din mai multe motive.
1)-infecție vaginală/urinară
2)-un chist ovarian
3)-stresul…etc…
Câți ani ai?