| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex cu iubitul meu neprotejat, deși nu a fost vreo ejaculare sau ceva, pentru ca a durat mai mult timp contactul ca de obicei, m-am gândit sa iau pastila de a doua zi Escapelle. Dupa 4/5 zile am început sa am sângerări, ca o menstruație deși eu am avut menstruația saptamana trecută. Precizez ca nu am mai luat pastila de a doua zi niciodată. De ce apar sângerări? Sunt șanse de sarcina sau e normal. ( am facut sex in a 9 a zi de menstruatie )

Răspuns Câştigător
| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Sunt reacții adverse ale pastilei!

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Pai daca ai luat pastila aia... de acolo sunt insangerarile. Ti ai fortat corpul sa dea afara o eventuala sarcina...

| MademoiselleCosmina a răspuns:

E posibil s-o fi luat degeaba.
Nu erai in perioada fertila, iar el nici macar nu a ejaculat. Trebuia sa-l intrebi inainte daca s-a masturbat, ca sa stii daca ramai din lichidul preejaculator.
Alta data sa te gandesti mai bine.
Iar sangerarile sunt efect adevers al pastilei.

| IngerasXOXO a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

El a cerut sa o iau, pentru siguranța

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru IngerasXOXO):

Da,ca parca isi facea lui rau. Data viitoare fii mai atenta si nu-l mai asculta orbeste.