| delia2 a întrebat:

Am facut sex cu prietenul meu acum 2 saptamani neprotejat, el a spus ca nu a ejaculat in mine.menstruatia mi s-a terminat acum 3 saptamani. credeti ca as putea fi insarcinata?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Erai in cea mai fertila perioada, asa ca daca esti sgura ca nu a ejaculat, tot ramane un risc de sarcina de aproximativ 25%.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Șansele sunt mari dacă nu este stăpân pe metoda coitului întrerupt.
De ce nu folosiți prezervativul?
Acum, pentru liniștea ta poți face un test de sarcină.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bineînțeles că poți rămâne însărcinată.
De ce nu te informezi despre riscurile sexului neprotejat și ineficiența metodei coitului întrerupt (cea folosită de voi)?
Poți rămâne însărcinată foarte ușor, datorită lichidului pre-ejaculator.
Fă un test de sarcină peste 3 săptămâni, pentru a afla dacă este vorba de o sarcină, iar data viitoare nu te mai juca cu focul!
Baftă!

| IsabelaIssa a răspuns:

In loc sa puneti intrebari stupide si dupa ce faptul este consumat mai bine v-ati documenta ce e aia viata sexuala, si cu se se mananca, tocmai ca sa nu mai ajungeti la "dilemele" astea. Poate ca stiai riscurile sexului neprotejat, dar totusi nu ai luat in seama si acum te temi. Si pana la urma, chiar si asa, de pastila de a 2-a zi ai auzit, sau trebuie sa il crezi pe el pe cuvant si sa astepti sa vezi ce se intampla: esti gravida sau nu esti!? Am auzit intrebarile astea de prea multe ori din partea voastra, si nu inteleg de ce nu aveti parte de o educatie sexuala la scoala sau acasa cum ar fi normal. Sau daca tot pierdeti timpul aiurea pe internet de ce nu va documentati despre ce trebuie si sa nu mai puneti intrebari in urma cand cu greu se mai poate face ceva! Deja incep sa am alergie la gravidele in devenire si fara voia lor! Treziti-va fetelor!

| ELYSON a răspuns:

Ai sanse foarte mari de a ramane insarcinata deoarece perioada sigura de dupa ciclu e cam 5 zile si inainte de ciclu 10.eu zic sa mergi la un control sau fa-ti testul de sarcina.