| anonim_4396 a întrebat:

Buna am facut sex neprotejat in prima zi de la terminarea menstruatiei pot ramane insarcinata?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar riscul e mic, sub 15%. Niciodata riscul nu e zero.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! Poti ramane Foarte insarcinata! DECE faceti sex fara PREZERVATIV? Si vechii egipteni, acu` mii de ani erau mai constienti ca voi, si se protejau! Voi DECE NU? Va e dor de mancarimi, herpesi, sifilis, bube pe fata si peste tot, HPV, candida, HIV >>> SIDA, etc, si care unele va POT UCIDE? P R O T E J A T I - V A M E R E U!

lolita
| lolita a răspuns:

Nu, dar data viitoare sa nu mai faci sex neprotejat, o secunda de neatentie iti poate schimba viata.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da. Intotdeauna cand faci sex neprotejat exista riscul de a ramane insarcinata... Doar ca in anumite perioade este mai mic si in altele mai mare.

| JustMeFlory a răspuns:

Este mic riscul! dar totusi exista! asa ca data viitoare ai grija...

regis
| regis a răspuns:

Da.

| nicky a răspuns:

Da dar riscul e in procent foarte mic, poti face un test de sarcina sa afli.

| otypa a răspuns:

Da dar riscul e prea mic.asa ca asteapta vreo 10-12 zile de la ziua in care ai facut, apoi iti cumperi un test de sarcina.

| mikiscence a răspuns:

Din punct de vedere medical... e imposibil... dar daca-si baga dreaku coada...laughingstai linistita...

| rita a răspuns:

Intotdeauna poti ramane. nu-ti trebuie zile speciale

| Crissa_4407 a răspuns:

BUNA, din cate stiu eu nu ai cum sa ramai insarcinata, daca faci sex neprotejat in prima zi dupa menstruatie... dincontra am auzit k aceea zi e foarte sigura...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu primele 5zile dupa terminarea menstruatiei ai voie dupa aia sunt 10zile in care nu ai voie neprotejat si cele5zile inaintea menstruatiei in care iar ai voie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Binenteles

| symonika a răspuns:

Pai fii mai atenta. nu uita ca exista si pastila de a 2-a zii...ai grija.