| monyk a întrebat:

am fost aproape un an cu un baiat, dar au existat anumite motive pentru care ne-am despartit, el mi-a dat papucii si a zis ca s-ar bucura daca mi-as gasi un baiat pentru mine si ca a tinut la mine mult...insa ceea ce nu inteleg la el e ca intr-o seara eu am stat cu un baiat de vb de fata cu el, iar el a vrut sa il bata, a fost foarte gelos si a zis ca nu suporta sa ma vada cu altul, nu inteleg de ce e asa gelos daca el mi-a dat papucii si a zis ca sa imi caut pe altul, acum el inebuneste de gelozie si nu vrea nici sa fie cu mine dar nici cu altul nu vrea sa ma vada, credeti ca tine la mine, sau ce vrea sa urmareasca cu asta?sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt toti baietii.probabil ca este o persoana posesiva si chiar daca te-a lasat ar vrea sa nu ai pe nimeni.probabil ca isi doreste sa te rogi de el sa va impacati.nu iti face griji.incearca sa il tratezi cu indiferenta si sa il ataci cu propriile sale cuvinte.atunci isi va da arama pe fata si vei i ntelege ce vrea de la tine.bafta!

15 răspunsuri:
| monyk explică:

Va multumesc mult pentru sfaturile voastre, el este bataus, posesiv si foarte gelos... uneori ma intreb cum am putut fi cu el un an, dar l-am iubit mult, si inca tin la el.si el m-a parasit, insa nu suporta sa ma vada cu altii, cand ma vede se face ca nu exist, e indiferent, dar cand vede ca vb cu un baiat imediat se enerveaza si nu mai pot sta asa, ca ma gandesc ca nu vreau din vina mea sa bata pe altii, dar nu pot sta mereu cu frica asta...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca nici el nu stie ce vrea.

| Mina a răspuns:

Nici el nu stie ce vrea. Dar nici tu nu poti sa ii suporti toanele. Daca nu mai vrea sa fiti impreuna, spune-i sa te lase sa iti vezi de viata .Nu are niciun drept sa se amestece in viata ta, mai ales in modul in care o face(ai spus ca a vrut sa il bata pe bietul baiat). Cel mai bine e sa vb cu el, sa il faci sa inteleaga ca nu se poate baga in viata ta.Nu cred ca vrei sa ajungi ca in momentul in care stai de vorba cu un baiat, sa stai cu frica ca poate apare el.

| Adyna_2391 a răspuns:

Dap... e specific baietilor...se cred stapani pe tot si daca au stat cu o fata evident sa nu suporte sa o vada in preajma altuia...sau poate si-a dat seama ca a gresit cand a vrut sa va despartiti doar ca orgoliul lui nu il lasa sa recunoascahappy

| Adyna_2391 a răspuns:

Buna inca o data,... e de foarte mult timp intrebarea aici si am si rasp la ea dar intamplator am intrat din nou si am vazut raspunsul lui,, Seful''...si ma intreb oare sfatul l-a dat din propria experienta? Oare asa face si el?

| zuzumic a răspuns:

Depinde din ce motive v-ati despartit. poate e doar ipocrit poate nua vea nici o intentie sa il bata poate doar vroias a iti lase tie impresia asta...eu zic sa te afisezi cu un baiat... dar sa fie un amik bun de al tau
sa il rogi sa se prefaca ca vrea sa fiti impreuna sa il vezi cum va reactiona

| lily09 a răspuns:

Fugi fato cat te tin picioarele de el... e bolnav de gelozie...adica egoist implicit...si asta nu se vindeca numai se agraveaza...si-a dat seama ca a gresit si acu nu vrea sa recunoasca cum a putut fi asa de fraier...stai departe de el pana nu va fi prea tarziu...iti spun sigur ca nu te iubeste, se iubeste doar pe sine...si nu poate accepta ca si tu poti sa alegi singura ceva mai bun ca el...deci fugi fugi fugi .si nu te uita in urma pana nu e prea tarziu

| YLLL a răspuns:

Asa is unii.
Gelozia asta ce face din om.

| MGee a răspuns:

Cred ca are probleme psihice... Incearca sa iti schimbi anturajul si sa il eviti o vreme... Poate chiar ii asculti sfatul si iti gasesti alt baiat happy

| lisa_5170 a răspuns:

Cred ca este foarte egoist .adica daca nu esti a lui sa nu si a nimanui. cam asa gandeste el, ceea ce nu se poate! Vorbeste cu el si intreaba'l daca vrea sa va impacati, daca da, atunci discutati si vedeti care e situatia. dar daca nu vrea sa fie cu tine atunci tu nu mai esti legata de el si nu are nici un drept sa iti spuna tie cu cine sa vorbestiu sau nu sa faca crize de gelozie. si tu nu ar trebui sa ii permiti lui sa zica ceva despre faptul ca tu vorbesti cu alti baietiwinking

| osram a răspuns:

Daca face de-astea, atunci are o problema.clar.incearca sa te feresti de el. poate vede ca il iubesti si atunci vrea sa te foloseasca

| chibi...maya a răspuns:

Eu zic ca inca vrea sa fie cu tine, dar poate nu poate...inca te iubeste si tine la tine... succes in continuare cu elwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata mea stiu cum e sa mor... si eu am trecut orin astaoh go on si am stat fara gagik din cauza lui...sad k imi era frica k o sa imi faca probleme sau ceva...adevaru asta e k el nu suporta sa te vada cu altul vrea sa te faca sa suferi sa nu mai fi cu nimeni...sa te chinuiasca mai mult. asa fac toti nai ce sa le faci fata mea. tu acum trebuie sa intrerupi orice legatura cu el asta daca vrei...eu cu baiatu care imi facea crizele astea de gelozie am fost 9 luni si neam si impacat. acum iar ne-am despartit ca eu sunt in italia si na el nu poate sa stea fara o fata langa ellaughing si neam desp k eu mam luat de gagica lui.acum stiu ca o sa vrea sa se intoarca la minee...ca zicea ca vrea sa fie cu mine toata viata si na eu am 14 ani si el 16oh go on deci iti dai seama...acum u faci cum crezi fata mea. t pupickiss:*

| seful a răspuns:

Buna...nu cred, sunt sigur ca tine la tine. dar mai lasa l un pic si o sa vezi ca o sa se intoarca la tine singur, dar nu te duce tu la el prima .lasa-l pe el sa vina ca dupa aia iti prinde slabiciunea si face ce vrea cu tine... pooossy

| LaDyBuTTerfly a răspuns:

Din moment ce a preferat s'o terminati nu vad de ce l-ar mai interesa viata ta.eu zic sa fi cat se poate de indiferenta. daca te iubea facea tot posibilul sa ramaneti impreuna...:*